Medimagazin logo

Müezzinoğlu vatandaşa mektup gönderecek

Özellikle antibiyotik kullanımını takibe alan Sağlık Bakanlığı bu konuda aile hekimlerini de devreye sokacak.
Kaynak: TÜRKİYE
Müezzinoğlu vatandaşa mektup gönderecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 2014 yılından itibaren ilaç kullanımı ve sezeryan yöntemi ile yapılan doğumlar konusunda doktorları takibe alacaklarını söyledi.

 

Bakan Müezzinoğlu Türkiye'de antibiyotik kullanımının yüksek olduğunu, özellikle ailelerin bu konuda bilinçlendirilmesi için çeşitli kampanyalar düzenleneceğini kaydetti. Müezzinoğlu, “Toplumda sağlık bilincinin geliştirilmesi için çaba göstereceğiz. Bu kapsamda aile hekimleri aracılığı ile vatandaşa antibiyotik kullanımı nasıl olmalı, ilaç kullanımında nelere dikkat edilmesi gerektiğini bildiren mektuplar göndereceğiz. Her kesim için ayrı mektup olacak, çocuklar için ayrı, diyabet hastaları için ayrı, hipertansiyon hastaları için ayrı, yaşlılar için ayrı mektuplar hazırlanacak. Toplamda yüz milyon mektup gönderilecek. Ayrıca belli bir endikasyon oranının üzerinde antibiyotik yazan doktorları bilgilendirip, bu oranın üzerine çıkmamalarını isteyeceğiz” diye konuştu.

 

Müezzinoğlu, ilaç takibine benzer bir uygulamanın sezeryan yöntemi ile yapılan doğumlar için de gündeme geleceğini belirterek, normal doğum konusunda da toplumu bilinçlendireceklerini söyledi

müezzinoğlu
vatandaşa
mektup
gönderecek
Yorum (6)
Yakup
Sayın Bakanım, biz mağdur hekimler de size mektup göndersek acaba dikkate alır mısınız? Yüzlerce kez Döner alamayan binlerce Hekim olduğu, Ek Denge Tazminatıyla biraz olsun mağduriyetimizi giderilmesini talep ede geliyoruz ama sesimiz size ulaşmıyor anlaşılan
0
Cevapla
tuncay çalışır
her aile hekimi mesaiden sonra ayda en az 13,5 saat anti-antibiyotik nöbeti tutmalı...
0
Cevapla
h.u
Yine yakmış yar mektubun ucunu..
0
Cevapla
Soner Recai Öner
Bu eğitimden sonra gerçek endikasyonlarla verilen antibiyotikleri kullanmamazlık etmez halkımız umarım. Eğitim; doktorunuzun dediklerini aynen uygulayın, komşunuzun dediğine bakmayın, şeklinde olacaksa ne âlâ! Aksi takdirde, enfeksiyonlardan ölüm ve komplikasyon oranının artmasından korkarım.
0
Cevapla
Kemal
Kurum hekimlerinden size mektup var sayın Bakan, hem de bir değil binlerce. Ücret adaletsizliğini ve mağduriyet durumlarını ne zaman ele alacaklarını soruyorlar.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir