Medimagazin logo

Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi

Bakan Mezzinoğlu: "İnşallah büyük önder Mustafa Atatürk'ün bu millete vasiyet olarak bıraktığı muasır medeniyet seviyesinin üzerinde bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti olma hedefine emin adımlarla yürüyeceğiz. Yeter ki ayrıştıran, çatıştıran olmayalım"
Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ESKİŞEHİR  - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "İnşallah büyük önder Mustafa Atatürk'ün bu millete vasiyet olarak bıraktığı muasır medeniyet seviyesinin üzerinde bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti olma hedefine emin adımlarla yürüyeceğiz. Yeter ki ayrıştıran, çatıştıran olmayalım" dedi.

Müezzinoğlu, Eskişehir Devlet Hastanesi'nin bahçesinde, yaklaşık bin 500 sağlık çalışanıyla iftarda bir araya geldi. Müezzinoğlu, İslam coğrafyasında, son yıllarda, akan kanın ve gözyaşının her geçen gün arttığını, yürek burktuğunu belirterek, iftarda yapılan dualar neticesinde İslam ülkelerinde barışın ve adaletin olduğu günlerin yaşanmasını diledi.

Eskişehir'e sağlık hizmetlerini ve sağlık yatırımlarını değerlendirmek için geldiklerini söyleyen Müezzinoğlu, yaptıkları toplantılarda sağlık sorunlarının değerlendirdiklerini kaydetti.

Mutlulukların paylaşılarak büyüyeceğini vurgulayan Müezzinoğlu, "İnşallah bu ülke insanının sağlık hizmetleri sunumunda bugün geldiğimiz başarılı tabloyu çok daha iyi noktalara taşımayı Rabbim bizlere nasip etsin. Birlik ve beraberlik içinde bu ülkeye daha güzel hizmetler vermeyi yüce Rabbim bizlere nasip etsin. Bu ülkenin hemşireleri, ebeleri, ATT'leri, doktorları, hocaları, işçileriyiz. Dolayısıyla bu ülkeye ve bu millette borcumuz var" ifadesini kullandı.

Eskişehir'e yapılan yatırımlara değinen Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Eskişehir Şehir Hastanesi'ni önümüzdeki birinci aşama ihale kabullerini tamamladık ve projeyi netleştirdik şimdi mevcut proje üzerinden 5 firmanın yeniden yarışma sürecini başlattık. 2 ay içerisinde o süreci de tamamladığımız da, inşallah ihaleyi alan ve yüklenici firmayı da tespit ettiğimizde ekim-kasım gibi ümit ederim ki eylül gibi Eskişehir Şehir Hastanemizinde temelini atmak ve en geç iki yıl içinde onu tamamlayıp Eskişehirlilerin hizmetine sunmayı da inşallah başaracağız. Bu ülkenin yarınlarına güvenli bir şekilde yürümesini inşallah birlik ve beraberlik içinde başaracağız. Kimseyi dışlamadan herkesi kucaklayarak birlik ve beraberlik içinde milletçe bir olarak, birlik içinde olarak, birlikte güçlü olmanın imkanlarını değerlendirerek. İnşallah büyük önder Mustafa Atatürk'ün bu millete vasiyet olarak bıraktığı muasır medeniyet seviyesinin üzerinde bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti olma hedefine emin adımlarla yürüyeceğiz. Yeter ki ayrıştıran, çatıştıran olmayalım. Yeter ki fitneye, fesada yer vermeyelim. Birbirimizi daha çok severek güçleneceğimize emin olalım."

Konuşmasının ardından Müezzinoğlu, yemeğe katılan sağlık çalışanlarıyla sohbet etti.

müezzinoğlu
sağlık
çalışanlarıyla
iftarda
bir
araya
geldi
Yorum (5)
tuncay çalışır
millete borcumuz varmış aga. Walla alacaklılar DÖVE DÖVE alır bizden alacağını... Benden söylemesi...
0
Cevapla
Abdülkadir Cansız
sayın bakanın söylediklerinin tamamı yanlış, Birde Mustafa Kemal ATATÜRK ü örnek alması tam bir takiyye,,,,,, meslek takiyyecilik, geçen hafta OECD ülkelerinin her konuda raporları yayınlandı, jher konuda sonuncuyuzda, ya sağlık ta diplerdeyiz, bu bakanın bunlardan haberi yokmu, laf salatası yapıyr, bakan dediğin yurt içi ve yurt dışı bilimsel,kurumların rakamları verileriyle konuşur,
0
Cevapla
münevver
yıpranma payı ve emekli maaşları sürekli gündemmde tutulmalı bakan beye hatırlatılmalı
0
Cevapla
Frankie Bellevan
"yıpranma payı" ve "emekli maaşları" konusunu kasıtlı olarak geciktiriyorlar. ne yazıkki bizlere yalan söylediklerini düşünüyorum. çünkü talimat(!) sonrası yapılan hiçbir yeni açıklama ve gelişme yok. sürekli bu yalanlara alet olan sağlık-sen yetkililerinden konu ile ilgili açıklama bekliyoruz. ramazan ayı diyerek esneye,esneye uyumasınlar. yakışmıyor.
0
Cevapla
tahir
Kurum hekimi maaşlarında ne zaman bir iyileştirme yapacaksınız
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir