Medimagazin logo

Müezzinoğlu: Kara liste uygulayanları kara listeye alırız

Sağlık Bakanı, SGK tarafından fazla para tahsil eden bazı özel hastanelerin, hakkını arayan vatandaşları 'kara listeye' konusuna açıklık getirdi.
Müezzinoğlu: Kara liste uygulayanları kara listeye alırız
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Müezzinoğlu, bazı özel sağlık kuruluşlarının vatandaşlardan belirlenen yasal fark ücreti dışında para talep ettiği ve bu konuda sorun yaşadıklarına, hastaları "kara listeye alarak" sağlık hizmeti vermekten kaçındıklarına ilişkin basında çıkan iddialara da yanıt verdi. 

İster özel, ister kamu hastanesi olsun hiç bir sağlık kurumunun vatandaşı, maddi imkanı olsun olmasın "kara listeye" alma hakkı olmadığını belirten Müezzinoğlu, "Buna asla müsaade etmeyiz. Onu yapan her hastanemiz, her kurumumuz, her muhatabımız mutlaka bizim 'kara listemize' girer" dedi. 

Müezzinoğlu, sağlık hizmetine ulaşabilmenin bir hak olduğunu ve "kara liste" anlamında istisna olarak düşünülebilecek sağlık görevlilerine şiddet uygulayanları dahi bundan mahrum bırakmadıklarına işaret ederek, şunları söyledi:  

"Sağlıkta şiddet uygulayanlar da olsa tedavisini yapmakla sorumuyuz. Sağlığın, sağlıkçının böyle bir sorumluluğu var. O nedenle parası, madi imkanı var veya yok. Bizim birinci görevimiz, hekimliğin ve sağlık kurumlarının birinci görevi önce insana ve vatandaşa hak ettiği hizmeti sunmaktır. Ondan sonraki süreçte hak ettiği ücreti talep edebilir. Hak ettiği ücreti talep etmede de bizim bakanlığımızın da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın da hükümetin de kamuoyuna deklare ettiği yasal zemin son derece nettir ve açıktır."

müezzinoğlu:
kara
liste
uygulayanları
kara
listeye
alırız
Yorum (8)
ccs
Sayın Bakan, Siz bu kafayla bakanlık yapıyorsanız vay bizim halimize. Sağlık çalışanına şiddet uygulayanları bile mahrum bırakmıyormuş da, sevsinler sizin humanistliğinizi. Özel hastanelere sonuna kadar hak veriyorum, keşke devlet hastaneleri de bunu uygulayabilse ne güzel olur. Bunca zaman beleşe alıştırdığınız koyun sürüsü, otobüse binerken,benzin alırken,ekmek bile alırken en üst düzeyden vergiyi verirken, hastaneye gelince para vermeyecek, ne güzel İstanbul.
0
Cevapla
selim ileri
Malum seçimler yaklaşıyor benim vatandaşıma dokunanı yakarım cinsinden tebliğlerin ardı arkası kesilmeyecek.tuvalet genelgesi yayınlayabilen bir bakanlıktan her şey beklenir.Giden bakanı aratmayacğım bende onun gibi olmak istiyorum diyen bir bakanımız var.Bundan sonra bu zat-ı muhteremden,her tebliğ beklenir yeridir..Sayın bakanın ve tosun müsteşarının ufkunu açmak lazım,işte acizane exampıllar; yeni tebliğler bundan sonra şöyle olabilir, hastayı ayakta karşılamak ile ilgili genelge, Hasta tükürdüğünde masa köşesinde mendil bulundurulması Hk. Bakılan hastaların hallerinin hatırlarının telefon ile sorulması Hk, Hasta kansız ise önce ve behamahal doktorun kan vermesi Hk. Tuvalette sıra beklerken yapılmaması gereken hareketler Hk, Tuvalet temizliğinden öncelikle doktor sorumludur Hk, Partiden gelen isteklerin ivediliği ve ihmali olan doktorun sürülmesi HK, Sabah hastane önünde tüm doktorların toplaştırılarak andımızın okutulması Hk Andımız iptal edildi ilgililerin konu ile bilgilendirilmesi Hk(önceki tebliğden birgün sonrası) tırnağı 2mm den fazla uzun doktorların uyarılması ve direnenlerin işden el çektirilmesi Hk, Nerede kiminle olursan ol ama 15 dk da hastanede ol sloganı yazılması ve hastane girişine asılması Hk, vs vs vs
0
Cevapla
kazı kazancı
sayın bırakın bu ayaklarrı,tek tip insan yaratma peşindesiniz,düşünmeyen,sorgulamayan,hayır diyemeyan v,s,, onlarıda özel hastane geyiği,makarna kömür geyiüi ile ha bi de allah yakın olan partinizle götürüyorsunuz,,,
0
Cevapla
postenflamatuar
"Sağlıkta şiddet uygulayanlar da olsa tedavisini yapmakla sorumuyuz. Sağlığın, sağlıkçının böyle bir sorumluluğu var." denilmiş. Başka bakandan: "Basın toplantısıda bakana yumurta atan, küfür eden gazetecinin de bilgiye ulaşma ve halkı aydınlatma görevine istinaden onu sonraki basın toplantılarına almamazlık edemeyiz, politikacıların böyle bir sorumluluğu var" gibi bir cümle duyma ihtimaliniz var mı? Statta futbol izlerken kavga çıkaran, oyuncuların ve seyircilerin huzurunu bozan baze de maçları tail ettiren futbol müşterisi vatandaşlarımız için "Sporda şiddet uygulayanlar da olsa spor izleme hakkını sağlamakla sorumluyuz. Spron, Spor hizmeti sunucularının böyle bir sorumluluğu var." gibi bir cümle duyabilir misiniz? Sağolsun bizim bakanımız çalışanlara şiddet bahsederken sanki çok makul, normal bir olaymış gibi bahsediyor. Artık garipsemiyorum doğrusu.
0
Cevapla
fırat altun
Sayın bakanın özel hastanesine gidelim bakalım ne olucak
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir