Medimagazin logo

'Mucize bebek' Ömer Özkan 4 yaşında

Dünyada ilk kez kadavradan rahim nakli yapılan Derya Sert'in (34) dünyaya getirdiği 'mucize bebek' Ömer Özkan Sert, 4'üncü doğum gününü kutladı. Anne Sert, "öyle mutluyduk ki tarifi yok bu duygunun" dedi.
Kaynak: DHA
'Mucize bebek' Ömer Özkan 4 yaşında
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, 8 Ağustos 2011'de Derya Sert'e, kadavradan rahim nakli yaptı. Dünyada ilk kez yapılan nakil sonrası Sert, 4 Haziran 2020'de dünyaya bir bebek getirdi. 

Hamileliğinin 28'inci haftasında, 760 gram ağırlığında doğan 'mucize bebeğe', doktoru Ömer Özkan'ın ismi verildi. 4 yaşına giren Ömer Özkan'ın annesi Derya Sert, oğlunun doğum gününü sosyal medya hesabından paylaştığı duygusal mesaj ile kutladı.

‘İyi ki hayatımıza geldin, iyi ki bizi seçtin’

Derya Sert, mesajında, "Benim biriciğim 4 yıl önce bugün doğumuna 1.5 saat vardı daha ama biz öyle heyecanlı öyle mutluyduk ki tarifi yok bu duygunun. İyi ki hayatımıza geldin, iyi ki bizi seçtin. Sen bizim her şeyimizsin. Sensiz bin an bile düşünemiyorum. Seni çok seviyoruz annesinin ve babasının biriciği. İyi ki doğdun. İyi ki varsın bebeğim. Daha nice hep birlikte güzel yaşlarına şahit olmak dileğimle inşallah" ifadelerinde yer verdi.

omer ozkan
rahim nakli
derya sert
Yorum (1)
uzman
ne ana baba; ne da evlatlar seçi̇m hakkina sahi̇p, bahşedi̇lmek ya da edi̇lmemek bütün mesele bu, geri̇si̇ laf-i güzaf, hasıl kelam güzel haber, sn edi̇tör kutlarim, paylaşımınız için..
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir