Medimagazin logo

MHP'li Yıldırım: Eğer bu hastane işi de stat hikayesine dönecekse prefabrik yapsınlar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında Türkiye’de stadı olmayan tek ilin Kütahya olduğunu belirterek,” Eğer bu hastane işi de stat hikayesine dönecekse hastaneyi de prefabrik yapsınlar” dedi
Kaynak: İHA
MHP'li Yıldırım: Eğer bu hastane işi de stat hikayesine dönecekse prefabrik yapsınlar
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KÜTAHYA - MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, yerel gündemi değerlendirdiği toplantıda 2020 yılına girerken Türkiye ve dünyanın çeşitli acı haberlerle yankı bulduğunu ifade etti.

Yıldırım, “Son günlerde kamuoyunda geniş bir şekilde yankı bulan bir stat hadisemiz var. Depreme dayanıksız diye stadımızı yıktık. Yıkım sonrasında bilbortlarda “arkadaşlar 15 bin kişilik stadımız hazır” diye bunların sözlerini verdiler, sözlerini paylaştılar. Ama gelelim görelim ki 2020 yılının Şubat ayına geldiğimizde prefabrik statla Kütahyalıyı ikna etmeye, kandırmaya çalışıyorlar. Kimse Kütahyalıyı başka bir şeyin yerine koymasın. Herkes artık Kütahya’yı kandırmaktan vazgeçsin. Türkiye’de stadı olmayan tek il Kütahya ve 15 bin kişilik stadı kendi elleriyle yıktılar. Şimdi büyük bir olaymış, gündemmiş gibi prefabrik stada ikna ediyorlar. Yeni yapılacak stattan ise bir haber yok. Prefabrik stadın kurulumuyla ilgili başlangıç esnasında da sayın başkana teşekkür ediyorlar. Merak ediyorum prefabrik stadı başkan mı getirdi? Kurum Müdürümüz teşekkür ediyor. Başkanın da katkısı vardır da asıl teşekkür edilmesi gereken kendisi midir? Merak ediyoruz. Prefabrik stat geçici bir çözüm de olabilir, fakat Kütahya’ya layık görülen değer bu mudur?” ifadelerine yer verdi.

“Kütahya’daki hastanelerimizin depreme dayanıklılığı nedir?”

Kütahya’daki hastanelerin depreme dayanıklılığını sorgulayan Yıldırım,” Olası bir senaryo öncesinde ivedilikle yıkılması gereken stadyumumuz muydu? Bunu da tartışmak lazım. Şu anki mevcut hastanelerimizin depreme ne kadar dayanıklı olup, olmadığı ortada, ama bırakın daha buraya gelmeden mevcut devam eden çalışması süren bir şehir hastanesi var. Ama daha oraya da geçmeden mevcut hastanemize ilk gittiğimiz anda otopark sorunuyla tüm hemşerilerimiz karşılaşıyor. Hastaneye gittiğimizde arabayı koyacağımız, kendimizin ineceği yer bulamıyoruz. Sağlıkla ilgili sıkıntılar daha buradan başlıyor. Şehir hastanesi ile ilgili vekillerimiz çıktı gereken açıklamaları yaptı. Ama merak ediyoruz işi yapan firmadan hiçbir açıklama yok. Bunu da hayretle karşılamaktayız. Eğer bu hastane ile ilgili çözülebilmesi gereken bir problem veya arada başka bir sıkıntı varsa vekilimiz sizlerle yaptığı son toplantıda farklı bir öneri ile geldi. Bunu da yeniden gözden geçirmek lazım düşünüyoruz. Eğer bu hastane işi de stat hikayesine dönecekse hastaneyi de prefabrik yapsınlar” şeklinde konuştu.

mhp
ferhan yildirim
hastane
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir