Medimagazin logo

Meslektaşına 'terbiyesiz' diyen doktora hapis cezası

Eskişehir'de doktorluk yapan Jalen Yılmaz, verdiği selamı almadığı gerekçesiyle meslektaşı Arzu Tatlı'ya 'Sen ne kadar terbiyesiz bir doktorsun' diye hakaret etti. Hakaret ettiği meslektaşı tarafından dava edilen Yılmaz, bir yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Kaynak: ZAMAN
Meslektaşına 'terbiyesiz' diyen doktora hapis cezası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Eskişehir'de 1,5 yıl önce iki bayan doktor arasında yaşanan "Neden hoş geldin demedin? Sen ne biçim terbiyesiz doktorsun" kavgası hapis cezasıyla sonuçlandı. Alınan bilgiye göre, 0-24 ay bebek tamamlayıcı beslenme eğitimi vermek üzere Gündüzler Köyü Aile Sağlığı Merkezi'ne giden Doktor Jalen Yılmaz, meslektaşı Arzu Tatlı'nın görev yaptığı sağlık ocağına gitti. Hastasını muayene eden meslektaşının odasına izin almadan "merhaba" deyip girdi. Doktor Tatlı, haber vermeden içeriye giren meslektaşına hasta muayene ettiğini ve sonra görüşebileceklerini belirtti. Bunun üzerine Doktor Yılmaz, meslektaşına "Selamımızı bile almıyorsun. Sen ne terbiyesiz doktorsun. Yalan mı? Terbiyesiz kadınsın zaten." şeklinde hakaret etti.

Doktor Jalen Yılmaz hakkında 'kamu görevlisine meslektaşları ve hastasının önünde hakaret ettiği' gerekçesiyle açılan dava sonuçlandı. Eskişehir 6. Sulh Ceza Mahkemesi, Yılmaz'a, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret ettiği gerekçesiyle bir yıl hapis cezası verdi. Yılmaz'a verilen bu ceza geleceği üzerindeki etkileri göz önüne alınarak önce 10 aya indirildi. Ardından denetimli serbestlik kapsamına alındı. Yılmaz, 5 yıl içerisinde herhangi bir suç işlemesi halinde söz konusu hapis cezasını çekecek.
 

meslektaşına
'terbiyesiz'
diyen
doktora
hapis
cezası
Yorum (8)
Aydın ATASOY
Güzel bir haber. Kimin terbiyesiz olduğu belli oldu. Bazen hastalardan da bu tarz hakaretler işitiyoruz. Bu kişileri de mahkemeye vermemiz gerekiyor.
0
Cevapla
sedat sevil
Hekim aleyhine ceza verirken gösterdikleri hassasiyeti, hekime hakaret eden hastalara karşı da gösterse mahkemeler, gam yemezdim bu ceza için, ancak görünen o ki, ceza yine işlenen suça karşılık suçluya değil, suçu işleyenin mesleğine verilmiş...
0
Cevapla
Kamil Tas
Kendini hoca zanneden bilgisiz "oluşum"ların; kendini tatmin amaçlı, asistan meslektaşlarına yaptıkları mobbing tarzı hakaretleri de aslında birer suç ama... Sistem oturmadığından elimiz mahkum asistan olarak bu "oluşum" lara birşey yapamıyoruz...
0
Cevapla
gölgelice
Keşke hekim olduğunu söylemeyeydi; O zaman ceza değil plaket verirlerdi, belki.
0
Cevapla
mo
Hastanemde bir doktor hasta sahibinden yumruk yedi, karakolda sanki hasta sahibi yumruk yemiş, doktor kendisi dayak atmış muamelesi gördü. Nöbetçi komiserin tuttuğu tutanak dayak yiyen görev başındaki memura saldırı şeklinde değil sokakta karşılaşılıp kavga edilmiş tarzı bir rapor oldu. Bu da ileri demokrasinin adaleti oluyor!Ya da akranları gezip tozarken ders çalışıyor olmanın, herkes hazır yerken üretiyor olmanın, Dünya'nın en büyük sınavlarından birinde 1000'de 2000'de bir'e girmiş olmanın demokratik karşılığı. Bunları yapınca yedi göbek Roman da olsan "Beyaz Türk"e dönüşülüyor ya! "Milli Düşman" ilan edilip birilerine oy çanağına dönüşüyorsun.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir