Medimagazin logo

Merkezi Randevu Sistemi gerekli mi?

Medimagazine mesajlarınızı ulaştırmak için info@medimagazin.com.tr
Kaynak: MEDİMAGAZİN OKUYUCU KÖŞESİ
Merkezi Randevu Sistemi gerekli mi?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yıllardır hastalar gidecekleri hastanelerin sistemlerinden randevu alırlardı, sorun olmazdı ve sistem şıkır şıkır işliyordu hemde ücretsiz.. Halk tam alıştı, Bakanlık birdenbire nereden çıktığı anlaşılamayan halktan ve hekimlerden tepki toplayan sistemi çıkardı.

 

Sisteme geçen şehirlerdeki herkes Erzurum bölgesini arayıp batıdaki hastanesi için randevu alacak. Bu ne şimdi? Kime lazım bu? Halk zaten kendi hastanesinden kendi alıyordu alışmıştı. Ciddi bir sıkıntı yoktu ki, zaten randevu alamasa da bir şekilde gidip işini hallettiriyordu. Üstüne üstlük bu sistem tüm doktorlardan bir aylık çalışma planı istiyor ve bir aylık randevu verecek.

 

Düşünsenize uzun zaman önceden sizin için randevu alınacak ve siz örneğin herhangi bir işiniz için hastaneye gidemeyeceksiniz ya da raporlu olacaksınız ama sistem size randevu verecek, doğal olarak hasta sizi o tarihte orada görmek isteyecek. Orada olmazsanız hadi yine sıkıntı. Hasta hekim karşı karşıya... Hadi bir haftalık liste istense anlayacağım ama bir aylık neyin nesi oluyor. Bu işi akıl edenler kendilerini böyle bir aylık listeye sokabilirler mi 15 gün sonra herşey olabilir.... Ayrıca eskiden halk bu işi basitçe ve ücretsiz hallederken artık ücretli olacak...  

 

Tüm sıkıntılar bitti de iş buna mı kaldı? Dağlar gibi sorunlar varken hiç ilgisi olmayan bu konuda bu işler ne , yoksa birilerinin menfaati mi var ? Düşünsenize ey bunu çıkaranlar tüm ilçe hastanelerinde her branştan sadece 1 ya da 2 hekim olan yüzlerce yer var, bir ay sonrası için kim nasıl garanti verebilir, herkesin son anda çıkan işleri olabilir ve sıklıkla oluyor o randevuları kim, nasıl üstlenir... Bizler memuruz ve mesai saatler içinde bizimde yapmakla yükümlü işlerimiz var o ay içinde hiç mi izin alamayacağız, önemli işlerimizi nasıl halledeceğiz siz bir ay önceden liste isteyerek.

 

Lütfen halkla hekimleri kavga ettirmeyiniz. Haftalık bari yapınızda anlayalım. Evet belki özel hallerde iptal edilecek bir linki olabilir sistemin ama bu hekimler üzerinde psikolojik bir yüktür. Yüzlerce hastane masraf edip sistemlerini kurmuşken onların iptal edilip halka paralı bir randevu sistemi kurmanızın tribünlere oynamanın dışındaki yararlarını lütfen tüm hastanelere bir yazı ile bildiriniz ve tüm personel okuyup anlasın

merkezi
randevu
sistemi
gerekli
mi?
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir