Medimagazin logo

Menderes'in eşinden şok iddia!

Eski başbakanlardan Adnan Menderes'in dün vefat eden oğlu Aydın Menderes'in ailesi Ankara Büyükşehir Belediyesi Konukevi'nde taziyeleri kabul etti. Eşi Ümran Menderes ise, “Zor günler yaşadı, aksilikler oldu. Göğsünde rahatsızlık hissedince dahiliye uzmanı geldi. Maalesef yanlış anlaşıldı. Ateşi yoktu ama sanırım pıhtı o zaman akciğere yerleşmiş. Zatürre zannettiler yanlış bir teşhis oldu” dedi.
Kaynak: CNN TÜRK
Menderes'in eşinden şok iddia!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Gazetecilerin soruları üzerine hayat arkadaşını kaybettiğini ve acısının büyük olduğunu söyleyen Ümran Menderes, “24 saatim onunla beraberdi. Çok farklı bir insandı. Kaybım çok büyük” dedi. Ümran Menderes, günlerini nasıl geçirdiklerinin sorulması üzerine, “Hep birlikte, hep birlikte. Evimiz ofis gibiydi. O yazılarını yazar, kitaplarını okurdu. Günleri dopdolu geçerdi. Sizler de biliyorsunuz o bir deryaydı” diye konuştu.

Hastalığı boyunca iyileşmesinden ümitli miydiniz? sorusu üzerine Ümran Menderes, “Zor günler yaşadı, aksilikler oldu. Göğsünde rahatsızlık hissedince dahiliye uzmanı geldi. Maalesef yanlış anlaşıldı. Ateşi yoktu ama sanırım pıhtı o zaman akciğere yerleşmiş. Zatürre zannettiler yanlış bir teşhis oldu” dedi.

Daha sonra özel bir hastaneye gittiklerini aktaran Ümran Menderes, şöyle konuştu:

“Orada da kalp zannettiler. Çünkü BMP diye bir şey varmış. O kanda görülünce kalp ile karıştırılabilirmiş. Aydın gibi hastalarda sanırım ilk olarak doppler ile pıhtı atıp atmadığı kontrol edilmeliymiş. Epey bir zaman kaybı da oldu, çok da zor günler yaşadı.”

“Son yaptığı röportajlardan birinde babasını çok özlediğini söylüyordu. Babasından sık sık bahseder miydi?” sorusu üzerine Ümran Menderes, “Tabii ki. Zaten kazadan sonra ben onun sesini duyurması için çabaladım. Ona kendim bakardım, kimseye emanet etmezdim. Sesini duyursun, eli ayağı olayım diye uğraştım” diye konuştu.

menderes'in
eşinden
şok
iddia!
Yorum (6)
hk
ülkemizde hastalar yaşarsa Allah'tan; ölürse doktordan biliniyor... ha birde bu ülkede herkes ölümsüzdür, eğer ölürse bilin ki doktor hata yapmıştır...
0
Cevapla
Dr. M.K.
Allah rahmet eylesin;kıymetli bir insandı.Fedakar eşi,böyle bir acı yaşarken bu tür teknik detaylara girmemeli çünkü tıpda miş'li, muş'lu yorumlara itibar etmemekte fayda var. Başsağlığı dileklerimle...
0
Cevapla
Abdulvahap Karaosmanoğlu
Zaten bu ülkede doktorlar olmasa hiç kimse ölmez.Allah kahretsin bizi emi...
0
Cevapla
Tarık Bengüç
who wants to live forever(queen). Kim sonsuza kadar yaşamak ister. Kim.Kim.Kim.Kim. Hiç kimse..
0
Cevapla
Müzeyyen ÇÖPÜR
Öncelikle ailesine baş sağlığı diliyorum.Günümüz doktorları teşhis ve tedavide çok basit hatalara yer vermiş olsalar dahi bu hatalar geç olmadan farkedilmektedir.Hele ki Vefat etmesiyle gündemimizde yankı bulan bu tür durumlarda teşhiste hiçbir yanlışlık olacağını sanmam.Hepimiz Adnan Menderesin eşi gibi hasta yakını olduk ama yanlış teşhisi hastamızı kaybettiğimizde söylemedik daha önce farkedildi.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir