Medimagazin logo
Memurun promosyonu en az 816 TL olacak
Uzmanlar bankalardan gelecek maaş promosyonunun brüt ücretin yüzde 60'ı olacağını açıkladı.En düşük memur maaşı brüt 1360 TL Buna göre 3 yıllık promosyon en az 816 lira olarak ödenecek.
Kaynak: TAKVİM -
Memurun promosyonu en az 816 TL olacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Memurlar, banka promosyonu sevincini yaşarken, ödenecek promosyon miktarı da belli olmaya başladı. Önceki gün yayımlanan genelge ile memurlar bankaların ödediği promosyonun tamamını alacak.

 

Promosyon tutarının kurum, sözleşme süresi, çalışan sayısı ve kişinin aldığı maaşa göre farklılık gösterdiğini söyleyen sosyal güvenlik uzmanları, her memurun eşit ücret alamayacağını belirtti. Vergi uzmanı Şükrü Kızılot ise maaş anlaşmalarının 3'er yıllık yapıldığını, buna göre memurların bu süre içinde brüt maaşlarının yüzde 60'ı kadar ek ödeme alacağını kaydetti. Son yapılan zamlardan sonra aile ve çocuk yardımı hariç en düşük memur maaşı net bin 138 lira olarak ödeniyor. Yine yardımlar hariç en düşük brüt memur maaşı ise bin 360 liraya denk geliyor. Bu hesaba göre; en düşük maaşla çalışan memurun alacağı 3 yıllık promosyon ödemesi 816 lirayı bulacak. Memurun maaşı ve kurumdaki çalışan sayısı arttıkça, alacağı promosyon miktarı da yukarıya çıkacak.

EMEKLİLER DE ALABİLİR
Öte yandan, memurlarla ilgili verilen karar, emeklilerin de önünü açacak. Bir süredir Sosyal Güvenlik Kurumu yetkilileri ile bankalar arasında emeklilere promosyon ödenmesi konusunda görüşmeler sürdürülüyor. Uzmanlar, yayınlanan genelgenin emeklilerin
 

maaş promosyonları
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300