Medimagazin logo

Memurlara 45 bin TL 'hayat pahalılığı tazminatı' geliyor!

BDDK'nın İstanbul'daki uzmanlarına 45 bin TL'ye kadar tazminat verilmesini öngören madde torba kanun teklifinden çıkarılacak. Düzenlemenin tüm memurları kapsayacak şekilde genişletileceği belirtiliyor
Kaynak: HaberTürk - Mahir Kılıç
Memurlara 45 bin TL 'hayat pahalılığı tazminatı' geliyor!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Habertürk'ün edindiği bilgiye göre 86 maddelik torba kanun teklifinin Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmeleri sırasında Ak Parti önergesi ile teklife BDDK çalışanlarına ek tazminat verilmesine yönelik madde eklenmişti.

Torba kanuna eklenen söz konusu madde ile Ankara’dan İstanbul'a taşınan BDDK çalışanlarına 2023 yılı için 35 bin lira, 2024 yılında ise 45 bin liraya kadar ek tazminat ödenebilmesi öngörülüyor. Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmeleri sırasında muhalefet milletvekillerinden “ücret eşitsizliği ortaya çıkar” eleştirileri gelmişti.

Edinilen bilgiye Ak Parti torba teklifin genel kurul görüşmeleri sırasında maddeyi geri çekecek. Düzenleme tüm memurları kapsayacak ve ilgili kuruma personeline ikramiye, tazminat ve ek ödeme yetkisi verecek şekilde yeniden düzenlenecek.

bddk
memur
tazminat
Yorum (4)
nevzat kulukçu
garaman'daki memurlardan da kesinti yapılsın. çarşı pazar ve kiralar çok ucuz.
12
Cevapla
hiç güleceğim yoktu
emekliye bile 5000 tl verirken, çalışana veremediler. çünkü kasa tamtakır kuru bakır. fakat herkese 45000 tl verilecek diye haber yapılmış. ilahi medimagazin, hiç güleceğim yoktu. allah da seni güldürsün.
17
Cevapla
HALİT YAŞAR
rüyamda görsem hayra yormam...
7
Cevapla
Serdar Yılmaz
hiç komik değil medimagazin
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir