Medimagazin logo

"Memleketimde doktor olmak"

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve Öğrencileri tarafından hazırlanan "Memleketimde Doktor Olmak" adlı oyun büyük ilgi gördü.
"Memleketimde doktor olmak"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KAHRAMANMARAŞ-Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyunda, 2 profesör, 2 doçent ile 13 Öğrenci yer aldı. Yaklaşık 2 saat 20 dakika süren tiyatro oyununda öğretim görevlileri tarafından kaleme alınan 5 ayrı skeç yer aldı.

Tiyatronun sanat yönetmenliğini yapan Ufuk Saraç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle böyle bir etkinlik yapmak istediklerini ifade ederek, "Yaklaşık 2 aydır hem hocalarımız hem de Öğrencilerimizle çalıştık. Gerçekten hayatlarında hiç tiyatro oyununda yer almamış 17 kişi büyük bir özveri ile çalıştı. Sonunda da güzel bir oyun sahnelediğini düşünüyoruz" dedi.

Oyunda 2 profesör ve 2 doçentin yer aldığını hatırlatan Saraç, oyunda yer alan skeçlerin de üniversite öğretim görevlileri tarafından yazıldığını anımsattı.

Sahnelenen oyunlarda doktor hasta ilişkisi, hasta yakınları, tıp Öğrencilerinin yaşadıkları, hasta-asistan ve hoca profillerinin yer aldığını kaydeden Saraç, oyunun büyük ilgi gördüğünü sözlerine ekledi.

tiyatro
doktorlar
memleketimde doktor olmak
kahramanmaraş
Yorum (1)
Uzm
Kolesterolü yüksek çıkana yazılacak bir kutu ilaç için yok rapor çıkart vb angaryalar yüzünden kıvırtıp yeterince oynuyoruz zaten.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir