Medimagazin logo

Manisa'da polis, tartıştığı başhekimi vurdu

Manisa'daki bir özel hastanenin başhekimi, tartıştığı polis tarafından silahla vurularak ağır yaralandı.
 Manisa'da polis, tartıştığı başhekimi vurdu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Manisa'nın Salihli ilçesinde, bir polis memuru, özel hastanede başhekim olarak görev yapan Yener Bakan'ı silahla ağır yaraladı.

Alınan bilgiye göre, Karaman'da görev yaptığı belirtilen polis memuru Vatan M. (40) özel hastanenin birinci katındaki koridorda, henüz bilinmeyen bir nedenle Başhekim Yener Bakan'a (51) tabancayla ateş etti.


Kasığına isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Yener, aynı hastanede ameliyata alındı.


Hastanenin özel güvenlik görevlileri, zanlı Vatan M'yi yakalayarak, silahıyla birlikte polislere teslim etti.Başhekim Yener'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

 

 

 

SALDIRIYA KINAMA

Öte yandan yapılan yazılı açıklamalarla saldırı kınandı. Manisa Tabip Odası Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, "Op. Dr. Yener Bakan, görevi başında iken saldırıya uğramış ve yaralanmıştır. Meslektaşımız ameliyatta olup hayati tehlikesi devam etmektedir. Manisa Tabip Odası olarak meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizle acil şifalar dilerken, bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz" denildi.Başhekimin görevli olduğu hastaneden yapılan açıklamayla da saldırı kınandı.Açıklamada, "Bugün Hastanemiz Başhekimine yapılan saldırı tüm sağlık camiasına yapılmıştır. Halkımıza sağlık hizmetini sunmak adına gecesini gündüzüne katan, yaşamlarından ve çoğu zaman sevdiklerinden feragat eden tüm sağlık çalışanlarının, yerine getirdikleri bu kutsal görev nedeniyle şiddete uğramasını kınıyoruz. Nedenini bilemediğimiz ama nedeni ne olursa olsun; görevi başında bulunan sağlık personeline yapılan bu elim saldırı sonrasında yanımızda olan, verdikleri destek dışında failin de yakalanmasını sağlayan hastalarımıza, tüm sağlık ve emniyet camiasına tek vücut olup, sağlık personeline yapılan şiddete karşı yıkılmaz siper gibi durdukları için minnetlerimizi sunuyoruz" denildi

manisa'da
polis
tartıştığı
başhekimi
vurdu
Yorum (6)
Ali şafak demirli
Abi çok geçmiş olsun.sölicek çok söz varda.....
2
Cevapla
ecz
Polisi polise teslim etmişler. Umarım ki gerekli cezayı görür ki kimse cesaret edemesin silahını hekime karşı kullanmaya.
0
Cevapla
Özgür
Bu haberin yayınlandığı bir internet haber sistesinin altına yorum yazan bir sürü vatandaş polisi haklı görmüş.Bu ülkede bu meslek yapılmaz arkadaşlar.En güzeli doktorsuz bırakmak bu insanları.
0
Cevapla
Dr. CANKAT
GÜNAYDIN YENİ TÜRKİYE
0
Cevapla
elif
Havaalanına silahla giremezsiniz, alış veriş merkezine silahla giremezsiniz, adliyeye silahla giremezsiniz, sağlık bakanlığına silahla giremezsiniz ama başhekimin yanına cephanenizle girebilirsiniz!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir