Medimagazin logo

Malatya'da sahte ilaç satışına yönelik eczane ve kozmetik depoları denetlendi

Malatya'da sahte ilaç ve tıbbı ürünlerin satışına yönelik eczane ve kozmetik depoları denetlendi, 3 iş yeri hakkında adli işlem yapıldı
Kaynak: AA
Malatya'da sahte ilaç satışına yönelik eczane ve kozmetik depoları denetlendi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, İnterpol Genel Sekreterliği koordinesinde, ülkelerde sahte ve yasa dışı tıbbi ürün üreticilerine, dağıtıcılarına ve satışı yapılan web sitelerine yönelik, tıbbi ürünlerin yasa dışı ticaretine karşı mücadelede uluslararası birimler arasında iş birliğini artırmak amacıyla "Pangea XV" isimli operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.

Bu kapsamda Malatya'nın merkez ilçelerinde bulunan 15 iş yerinde denetim yapıldı. Denetimlerde 3 iş yerinde 1711 cinsel içerikli ilaç, damla, solüsyon ve medikal ürünün sahte ve usulsüz şekilde satışının yapıldığı tespit edildi.

Operasyon kapsamında 3 iş yerinin sorumluları hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 187. maddesindeki "kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak şekilde ilaç yapma veya satma" suçundan adli işlem başlatıldı.

eczane
kozmetik deposu
denetim
sahte ilac
Yorum (2)
Yorumcu
afilistin hastanelerinde uzman doktorların puanları bireysel hesaplanmalıdır. zira asistan hekimlerin uzmana hiçbir katkısı yok. öğretim üyeleri ile yalnızca çalışıyorlar. büyük adaletsizlik. bireysel hesaplansın.
Cevapla
bedi kazan
eczaneleri̇ denetlemek i̇çi̇n sıraya girenler çok.eczane uyuşturu ticareti yapmaz,sürekli sağlık müdürlüğü tarafından 2 defa denetlenir.her şeyi şeffaf,gizli,saklısı ,faturasız mal eczaneye girmez,herkesin gözü önünde ceryan eder.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir