Medimagazin logo

Lösemi hastası Melis'in kemik iliği umudu sürüyor

Lösemi hastası 7 yaşındaki Melis'in annesi Sevil Akbaş, 2,5 yıldır kemik iliği bekleyen kızının 3. kemoterapiyi de aldığını, uygun iliğin bulunmasını beklediklerini söyledi.
Lösemi hastası Melis'in kemik iliği umudu sürüyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Akbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, televizyon programlarında, sosyal paylaşım sitelerindeki bilgilendirmeler sonucu Melis'i sağlığına kavuşturmak ve donör olmak isteyen kişi sayısının her geçen gün yükseldiğini belirtti.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisi süren ve enfeksiyon riski bulunan Melis'in 3. kemoterapiyi aldığını ve genel sağlık durumunun da iyi olduğunu ifade eden Sevil Akbaş, yine de uygun iliğin bulunması konusunda zamanla yarıştıklarını dile getirdi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun da destek olduğunu söyleyen Akbaş, şöyle konuştu:

"Sayın Bakan, kemik iliği bankasının kurulması çalışmalarını hızlandıracağını açıkladı. Bizimle de oldukça ilgilendiler. Belki o bankanın bize bir faydası olmayacak ama gelecekte başka çocuklar için faydalı olabilir. Televizyon programından sonra arayanlar çok oldu. Umudumuz arttı. Kızımın bir an önce sağlığına kavuşmasını istiyorum. Tedavisinin sürdüğü bölümden hiç çıkamıyor. Oldukça bunaltıcı bir durum. Melis bir an önce normal hayatına dönsün istiyoruz. Evde 2 yaşındaki küçük kardeşi çok yalnız kaldı, ablasının dönmesini bekliyor. Biz de artık uygun iliğin bulunması konusunda olumlu haber bekliyoruz."

Lösemi hastalığını ilik nakli sayesinde yenen ve oğluna yazdığı duygu yüklü mektupla hatırlanan Gamze Akbaş ile tanıştıklarını söyleyen Sevil Akbaş, "Onunla çok ortak noktamız var. Onun da küçük evladı var, benim de. Umarım onun gibi bu mücadelede biz de başarılı olur ve hastalığı yeneriz" dedi.

lösemi
hastası
melis'in
kemik
iliği
umudu
sürüyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir