Medimagazin logo

Konya Kamu Hastaneleri Birliği'nden "24 saat sıcak çorba" hizmeti

Konya Kamu Hastaneleri Birliği, yemek saatleri dışında hastanelere gelen hasta ve yakınlarının yaşadıkları mağduriyeti gidermek amacıyla "24 saat sıcak çorba" hizmeti başlattı
Konya Kamu Hastaneleri Birliği'nden "24 saat sıcak çorba" hizmeti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KONYA - Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı hizmet veren sağlık kurumlarında hasta memnuniyetini artıran yenilikler devam ediyor. Bu kapsamda, hasta ve yakınlarına "24 saat sıcak çorba" hizmeti veriliyor.

Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yemek saatleri dışında hastanelere gelen hasta ve yakınlarının yaşadıkları mağduriyeti gidermek adına bu uygulamayı başlattıklarını ifade etti.

"24 saat sıcak çorba" hizmetinin ilk olarak Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ereğli Devlet Hastanesinde hayata geçirildiğini, uygulamadan hasta ve yakınlarının son derece memnun kaldığını belirten Darılmaz, şunları kaydetti:

"Bütün vatandaşlarımızın maddi durumu dışarıdan yemek getirtmeye imkan vermiyor ve dönem dönem sıkıntılar meydana geliyordu. Bu uygulamayla artık böyle bir sıkıntı hastanelerimizde yaşanmayacak. Yatan hastalarını yalnız bırakmak istemeyen refakatçilerimize ve onlara gece gündüz demeden fedakarca hizmet eden tüm personelimize hastanelerimiz, elinden gelenin en iyisini sunma gayreti içinde olacak ve verilen sağlık hizmeti kalitesini en üst seviyeye çıkartmak için yeniliklerine ara vermeden devam edeceklerdir."

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Adil Koyuncu da hastanelerinde otelcilik hizmetleri çerçevesinde yatan hastalara 24 saat sıcak çorba hizmetine başlandığını, uygulamadan faydalanabilmek için ilgili servis hemşiresine başvurulmasının yeterli olduğunu aktardı.

Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Çağrı Ağır ise Konya'da 24 saat sıcak çorba ikramını uygulayan ilk ilçe hastanesi olmalarının kendileri için sevindirici olduğunu söyledi.

Hasta ve refakatçilerin memnuniyetinin yanı sıra çalışanların memnuniyetini de göz önünde bulundurduklarını dile getiren Ağır, "Yoğun ve stresli iş temposunun yanında hastane çalışanlarımızı da bir nebze olsun rahatlatmak için ikram edilen sıcak çorba hizmetinden personelimiz de oldukça memnun" dedi.

Uygulamadan faydalanan hasta yakınları da uygulama ile ilgili olarak, "Gece yarısı hastamız uyanıp, 'karnım acıktı' diyor. Böyle bir durumda önceden kendi evimizden getirdiğimiz ev yemeklerini veriyorduk. Ancak onlar da soğuk oluyordu. Artık ne zaman istersek sıcak çorba bulabiliyoruz. Bu uygulamayı başlatanlardan Allah razı olsun" diyerek yetkililere teşekkür etti.

konya
kamu
hastaneleri
birliği'nden
"24
saat
sıcak
çorba"
hizmeti
Yorum (6)
port
çorba istemiyoruz.bizi de memnun etmeyin ama tedavi edin.tedavi yok.güler yüz çorba neye yarar.doktorları memnun edin onlarda tedavi etsin.ilaç yazdır ilaçla karnını doyur.kanser olunca ışık versinler sonra git mutlu öl.nereye kadar.
0
Cevapla
M.T
Gökhan Bey'in genel sekreter olarak Konya'ya ve sağlık calışanlarina katkısı eminim çok fazla olacaktır. İcraatları henüz yeni başlamıştır.Devamı çığ gibi gelecektir inşallah. Kendisine başarılar dilerim.
0
Cevapla
serdar savacı
Çalışanların kazandırdığı döner sermaye gelirlerinin politik harcanmasına güzel bir örnek. Çalışanların döner sermaye payları düşmüş kimin umurunda.Sendika temsilcileri ne iş yapıyor,çalışanların haklarını nasıl koruyor acaba?
0
Cevapla
Bedrettin alyamaç
orda ızdırap çeken doktor kardeşlerimde şimdiye kadar sıcak çorba bulabiliyorlarmıydı!temennim odurki reklam olmasın!temennim odur ki siyasi yatırım olmasın!temennim odur ki riya olmasın!temennim odur ki popülizm olmasın!...ne olur bir günde doktorları düşünün!.......
0
Cevapla
bekir özeren
kantin bune ne demiş peki? bu üstüne vazife olmayan işe kalkışanlara esnafın, kantinin vb. bir tepkisi olmamış mı?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir