Medimagazin logo

'Kilo vermelisin' diyen doktoru bıçakla yaraladı

Diyarbakır'da şizofreni hastası olduğu iddia edilen H.E. (39) adlı kadın, kendisine kronik rahatlığını hatırlatıp, kilo vermesi gerektiğini söyleyen Dr. Aziz Tanelçi'ne bıçakla saldırdı. Dr. Tanelçi, kolundan ve omuzundan yaralanırken, H.E. gözaltına alındı.
İhsan Yılmaz
'Kilo vermelisin' diyen doktoru bıçakla yaraladı
Kaynak: DHA
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay, sabah saatlerinde, Kayapınar ilçesindeki Lunapark Aile Sağlığı Merkezi'nde meydana geldi. Şizofreni hastası olduğu öne sürülen H.E. adlı kadın, kendisine kronik rahatlığını hatırlatarak, kilo vermesi gerektiğini belirten Dr. Aziz Tanelçi'ne bıçakla saldırdı. H.E. ayrıca sedye ve koltukları da bıçaklayarak parçaladı. Dr. Tanelçi, kolundan ve omzundan yaralanırken, H.E.'yi çevredekiler, uzaklaştırdı. H.E., polis ekiplerince gözaltına alındı. Saldırı anı ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde; H.E.'nin koridordaki doktora bıçakla saldırdığı, Dr. Aziz Tanelçi'nin de kaçmaya çalıştığı anlar yer aldı. 

 

 

 

 

'Artık şiddetin boyutu değişti'

Aile Sağlığı Merkezi'ne gelen Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi Başkanı Nurhak Ensarioğlu, "Artık şiddetin boyutu değişti. Sağlıkçılara yapılan şiddetin boyutu artık silahlı ve bıçaklı saldırılara dönüştü. Bununla ilgili acil ve caydırıcı tedbirler alınmalıdır. Sağlık çalışanları canla ve başla görevlerini yaparken bu tür olaylarla karşılaşmaması, bu tür kendini bilmez insanların saldırısına maruz kalmamaları için acilen tedbirlerin alınması gerekiyor. Bununla ilgili geniş kapsamlı bir çalışma yapılmalıdır. Sağlık çalışanları bu konuda mağdur edilmemelidir. Hayat kurtaran sağlık çalışanları bu yolda hayatını kaybetmemelidir. Pandemiyle mücadelede sağlık çalışanlarının mücadelesi ortadayken, maalesef kendini bilmez insanların bu tür olaylara başvurmaları sağlık çalışanlarının performansını düşürmektedir. Bugün yapılan saldırı, sağlık çalışanlarının can güvenliğinin olmadığını bir kez daha ortaya koymuştur" dedi.

 

 

diyarbakır
şizofreni hastası
doktora saldırı
dr. aziz tanelçi
Yorum (4)
dr
Neler oluyor yahu ? İyice çığrından çıktı bu iş ! Şizofrense gereken yapılsın, pimi çekilmiş bomba gibi dolaşmasın ortalıkta. Sağlık kuruluşları psikopat, sosyopat, maganda, şehir eşkiyasının sürüler halinde dolaşıp ortalığı birbirine kattığı habitatlar haline geldi.
38
Cevapla
Mine
Adımın Mine olduğu kadar eminim ki bi tayfa var sadece arıza çıkartmak için geliyorlar hastaneye onlar için artık hastane rahatça bağırıp çağırabileceği ortalığı dağıtabileceği istediğini dövüp sövdüğü biyer dışarda yapsa zaten ağzını burnunu dağıtırlar yada hapsi boylar ama hastanede olunca nasılsa bişey olmuyor beyaz kod başlatıyoruz polis diyo naptın hastaya başhekim diyo naptın hastaya hakim diyo naptın hastaya suçlu ne olursa olsun biziz zaten naptın hastaya yoksa niye böyle yapsın adamlara kilo ver dersin kabahat dişini fırçala dersin kabahat bak teyzeciğim randevu almadan gelmişsin bugünlük bakalım seni mağdur etmeyelim ama sonraki gelişlerinde randevu al olur mu dersin kabahat içerideki hastanın işi bitmedi lütfen içeri girmeyin dışarda bekle dersin zaten bu en büyük kabahat hastanelerdeki en çok kavga sebebi bu napalım bence bu sağlıkçıların hepsini sallandıralım meydanlarda siz de kurtulun biz de kurtulalım bıktık artık hiç düşünüyor musunuz doktorlar olmasa biz ne yaparız
13
Cevapla
Hasan Akdemir
Sokakta, AVM de , parkta vesairede normal bir vatandaşa sağlıkçılara yaptığını yapmaya kalkan birisi, muhtemelen 112 veya cenaze nakil aracıyla taşınır. Sürekli baskı altın tutulan bizler artık her türlü hakaret, saldırı, iftira durumlarında bir şey yokmuş gibi işimize devam ediyor, gittikçe silikleşiyor, neme lazımcı oluyoruz.
19
Cevapla
suskun hekim
dışarıda ağız burun dağıt bu bela tayfa seni bir daha bulamaz ama hekim hedef. yeri belli. arbasına giderken karanlıkta hedef. onun için anacığım özdeyişi gördün deli dön geri...
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300