Medimagazin logo

Kemoterapide VIP dönemi

Sağlık Bakanlığı, kanser hastaları için tam teşekküllü tedavi merkezleri oluştururken, kemoterapi hizmetinde de VIP dönemi başlatıyor.
Kemoterapide VIP dönemi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Tedavi Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Orhan Koç, "Artık kemoterapi uygulama alanlarımızı beş yıldızlı otel lobisi gibi dizayn ediyoruz." dedi. Koç, kemoterapi ilaçlarının el değmeden robotlarla hazırlandığı sistemin de 4 hastanede uygulamaya konulduğunu açıkladı.

Orhan Koç, Türkiye'de yapılması planlanan 30 şehir hastanesinde tam teşekküllü kanser tanı ve tedavi merkezi oluşturacaklarını bildirdi. Uygulama Ankara Numune, Abdurrahman Yurtaslan, İstanbul Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Antalya Üniversitesi Hastanesi'nde hayata geçirildi. Kemoterapi gören hastaların 3-4 saat ilaç almak için hastanede beklediğini ifade eden Koç, "Bu alanların modernize edilmesi sürecini başlattık. Çocuk hastalar buraya istekli gelmekte. Çünkü onların yaşına uygun oyun alanları, donatı alanları oluşturuyoruz. Ayrıca, bu tedaviyi alan hastalarımızı bir nebze olsun psikolojik boyutta da desteklemeyi hedefliyoruz." diye konuştu.

kemoterapide
vip
dönemi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir