Medimagazin logo

Kemoterapi ilaçları çalan çeteye darbe

Aydın'da geçen yıl kanserli hastaların tedavisinde kullanılan ve yaklaşık değeri 1 milyon lira olan kemoterapi ilaçlarını çalan çete, çökertildi.
Kaynak: SABAH - İhsan KARATAŞ
Kemoterapi ilaçları çalan çeteye darbe
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

 Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, 16 Ekim 2010 tarihinde onkoloji servisindeki kemoterapi ilaçlarının bulunduğu özel dolabın kilidi kırılarak yaklaşık değeri 1 milyon lira olan ilaçlar çalınmıştı. Bu yıl ocak ayında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde de yaklaşık değeri 1 milyon lira olan kanser ilaçları çalındı. Edirne Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışma sonunda çete üyeleri teknik takibe alındı. 
 
YURTDIŞINA SATTILAR 
Çete üyelerinin İstanbul'da faaliyet gösterdiği saptanırken, farklı adreslere düzenlenen baskınlar sonucunda polis 12 şüpheliyi kıskıvrak yakaladı. Çete üyelerinin; Aydın ve Edirne dışında Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesi, Ankara Gazi Üniversitesi, Zonguldak Kara Elmas Üniversitesi, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, İzmir ve Ankara'da Özel Onkoloji Hastaneleri'nde de hırsızlık yaptıkları, kanser ilaçlarını da Suriye, Lübnan ve Mısır'a sattıkları öğrenildi.
kemoterapi
ilaçları
çalan
çeteye
darbe
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir