Medimagazin logo

Kaymakam doktoru ayağına çağırdı

Eşi hastalanan kaymakam, nöbetçi doktoru eve çağırdı. Acil serviste tek olduğu için bu isteği kabul etmeyen doktor M.Z.T'ye vali, sağlık müdürü baskı uyguladı
Kaynak: TAKVİM
Kaymakam doktoru ayağına çağırdı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Şırnak'ın Güçlükonak İlçesi'nde, hizmet skandalı yaşandı. İddiaya göre Kaymakam Halit Benek, eşi Emine Benek'in hastalanması üzerine gece acil serviste görevli tek doktor olan M.Z.T'yi, eve istedi. Hatta araçla şoförünü gönderip acil gelmesini söyledi. Nöbetçi doktor, "Acil servisi bırakamam. Ambulansla hastamızı buraya alalım" dedi. Ancak buna Benek çok sinirlendi. "Buna pişman olacaksın" diyerek telefonu kapattı.

BASKILAR ARTTI!
Benek, bu tartışmanın ardından Vali Hasan İpek'i arayıp doktorun emrine karşı geldiğini bildirdi. Bu şikayet üzerine İpek de İl Sağlık Müdürü Muhsin Hayyam Elçi'ye talimat verdi. Hemen doktoru arayan Elçi, eve gitmesini söyledi. Fakat doktor "Görev yerini terk edemem" dedi. Bunun üzerine Kaymakam Benek'in evine o gece görevde olmayan başka bir doktor gönderildi. Bu olaydan sonra doktor M.Z.T'ye baskılar arttı. Bunun üzerine konu Meclis'e taşındı. Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na, "Acil serviste tek başına nöbet tutan doktoru ayağına çağıran kaymakam ve baskı yapan yetkililer hakkında herhangi bir işlem yapmayı düşünüyor musunuz?" diye sordu.

kaymakam
doktoru
ayağına
çağırdı
Yorum (57)
dr
Görevi kötüye kullanan kaymakam hakkında işlem yapılmalı ve doktora küçük düşürüldüğünden dolayı manevi tazminat ödemeye de mahkum edilmeli..dağ başımı burası..meyve cumhuriyeti mi? Kınıyorum
0
Cevapla
murat 124
gercekten acilse -ki zannetmiyorum acik yesil, su yesili acildir en iyi ihtimalle- atip makam arabasina getirseydi acile. sonucta alet edevat hastanede bir girisim olacaksa hastane sartlarinda olmasi daha uygun.. onun disinda es kaza gitmis olsaydi eve, o sirada da bir gebe acile muracaat etseydi, anne yada cocuga birsey olsaydi ,doktor yok diye dava acsalardi.. kaymakam mi vali mi arkasinda duracakti o doktorun. once kaymakam sonra vali ceza verirdi kendine gore..
0
Cevapla
Ahmet Bozdoğan
Kaymakam "Buna pişman olacaksın" demiş.Tehdit etmiş resmen.Basına yansıdığıda iyi olmuş.
0
Cevapla
Mehmet
Birkaç gün önce evinin önündeki karları temizleyen Danimarka Başbakanının fotoğrafı gazetelerde vardı. Bir de bu habere bakın. Acaba hehangi bir vali ya da kaymakam çay ocağından bir bardak çay doldurmuş mudur?Vali ve kaymakam gibi yöneticiler kendilerini keyiflerinin amiri gibi görmekten vaz geçip yasaların verdiği yetkilerin amiri olarak gördükleri ya da görmek zorunda kaldıkları zaman bu memleket gerçek demokrasiye geçecek.
0
Cevapla
taner
Bu kaymakam hakkında görev ve yetkilerini kötüye kullanmaktan dolayı adli makamlara suç duyurusunda bulunulmalı,dr (tıp dr) arkadaşın dediği gibi manevi tazminat açılmalı.Bu kaymakam kendini ne zannediyor.Bir mülki amir hemde eşi için acilde tek olan doktoru çağrırmı? Hadi acil vaka geldi,bunun sorumlusu kaymakam mı olacak!! Bunları bilmiyorsa kaymakam öğrensin.Mecbur doktorun ayağına gidecek,kim olursa olsun.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir