Medimagazin logo

'Karın ağrısından öldü' iddialarına bakanlıktan soruşturma

Sağlık Bakanlığı, bugün bazı gazetelerde çıkan 'karın ağrısı' şikayetiyle gittiği hastanede ihmel nedeniyle hayatını kaybettiği iddiası üzerine soruşturma başlattı.
'Karın ağrısından öldü' iddialarına bakanlıktan soruşturma
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada 10 yaşındaki Nilay Tuncer'in ölümüne ilişkin iddiaların araştırılması için Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın talimatıyla Teftiş Kurulu Başkanlığı'ndan bir müfettiş görevlendirildiği söyledi. Müfettişin konu ile ilgili soruşturma başlattığı bildirildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen incelemenin de devam ettiği kaydedildi.

'karın
ağrısından
öldü'
iddialarına
bakanlıktan
soruşturma
Yorum (4)
CAN C.
Sağlık Bakanlığı ve Üniversite işbirliği ile oluşacak bir ekibin "ihmalden öldü" vb. haberlerine dair (örneğin son 20 yılı içeren)retrospektif bir çalışma yapıp yayınlamasını çok isterdim. Böylece hangi vakalar genelde atlanmış, veya hangi olaylarda aile iftira atmış/medya yargısız infaz yapmış anlaşılabilir.
0
Cevapla
birol taşdemir
geç bile kaldınız sağlık bakanlığı yetkilileri bence soruşturmaya gerek yok o hastanedeki tüm personeli görevden atın hatta hapse atın çünkü sizdeki zihniyet müşteri herzaman haklıdır zihniyeti.elbette bir ihmal varsa kapatılsın diyen yok ama bu biraz herkese eşit olmalı dimi hergün sizin yanlış politikalarınız yüzünden saldırıya küfürlü tacizlere uğrayan personelinize böyle hızlı sahip çıkıp ele güne rezil etmeseydiniz bu olaylar bu hale gelmeyecekti..birgünde personeliniz için bişeyler yapın tribünlere oynamayın çıkın net şeyler gerçek şeyler söyleyin özlüklerimiz emekliliklerimiz maaşlarımız çalışma koşullarımızla ilgili gerçekleri bilsin bu halk...
0
Cevapla
dr.cem
dosya yayınlansın hep beraber hemen karar verelim..
0
Cevapla
dr.rüstem tekpınar
geçenlerde haber vardı sayın bakan Müfettişlerin görevine son verdirip ilkokul mezunu 7000 sağlık gözlemcisi alıcaz diye..o halde iyice hapı yuttuk biz hekimler..Artık hastayla yaşanan basit bir sorun ilkokul mezunu bir gözlemcinin yapacağı şikayetle veya incelemeyle karşımıza daha büyük sorun olarak çıkacak..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir