Medimagazin logo

Kadınlardan daha iyi doktor oluyor

Kanada’da yapılan bir araştırma, kadınların erkeklere oranla daha iyi tıbbi hizmet verdiğini ortaya çıkardı.
Kaynak: MİLLİYET
Kadınlardan daha iyi doktor oluyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yapılan araştırmada kadın doktorların hastalarını büyük önem taşıyan muayenelere gönderdiğini ve daha doğru ilaçlar yazdığını ortaya çıkardı. Bununla beraber kadın doktorların hastaneler için daha masraflı oldukları belirtildi.

Daha doğru tedavi uyguluyorlar
Zira erkeklerin daha kısa sürede daha çok hastayla ilgilendikleri, ancak bunun da kadın doktorların daha iyi bir hizmet vermesini sağladığı ifade edildi. Kadın doktorların daha çok “kitaba göre” hareket ettiğini belirten araştırmacılar, bu sayede daha doğru tedavi uygulandığını ifade ettiler. Kadın doktorların yüzde 71’inin hastalara tavsiye edilen ilaçları yazdığı belirtilirken erkeklerde bu oranın yüzde 67 olduğu ortaya çıktı.

kadınlardan
daha
iyi
doktor
oluyor
Yorum (7)
heliconatör
İyi de %67 ve 71 arasında istatistiksel olarak onemli fark yok. Kadınlar anaç olduğu icin daha ilgili olabilir ancak daha bilgili olduklarını sanmam. Hasta muayenesinde ise bilgiden ziyade ilgi önemlidir. Zira bir doktor bilgili bile olsa ilgisiz ise bu bilginin hastaya faydası olmaz. Ilgili bir doktorun bilgisi eksik bile olsa hastasına cok faydaları dokunur, bilgi eksikliğini ise bir sekilde internet vesaire ile giderebilir.
0
Cevapla
veli nar
Kadın doktorlar, acaba erkeklere göre hasta ve yakınlarını daha mı fazla ikna/tatmin edebiliyor? El cevap : Hayır Tabiki hasta ile fazla ilgilenmek, branşında başarılı olmak çok önemli. Bana göre de, ülkemizde hasta ve yakınlarını ikna etmek çok mühim...
0
Cevapla
semih
Abuk sabuk,alıntı,hiçbirşey ifade etmeyen,tutarsız, hatta yazı kendi içinde değerlendirildiğinde Erkek hekimlerin hasta muayenesinde daha pratik,daha fazla yük kaldırdığı,daha fazla efor sarfettiklerini ifade ediyor.Bu bilimsellikten uzak yazıyı nasıl buraya koyarlar anlamış değilim.
0
Cevapla
dr
Aynı anda hem iyi bir anne, hem iyi ev hanımı, hemde iyi bir doktor olunamaz. Orta halli bir doktor, az ilgili bir anne ve berbat bir ev hanımı olunabilir.:) Her şeyden yarım yamalak yapmaktansa bir şeyi tam ve hakkını vererek yapmak daha mantıklı.
0
Cevapla
Fatih
Bayanlar her zaman başımızın tacı. Bayan hekim arkadaşları yüreklendirmemiz lazım. Ama acil durumlarda inanılmaz panik oluyorlar ve çaktırmamak için sakinmiş rolü yaparken,bağırıp çağırınca çok komik oluyorlar:)) Yine de bayan hekim abla, kardeşlerim çok değerli
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir