Medimagazin logo

Kadın doktora sahte EFT tuzağı

Arabasını satmak isteyen kadın doktora, internette hazırladıkları sahte EFT ekranını gösterdiler. 70 bin liranın hesabına geçtiğini sanan doktor bankaya gidince dolandırıldığını anladı.
Kaynak: BUGÜN GAZETESİ - CEM KARTAL
Kadın doktora sahte EFT tuzağı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Dolandırıcıların son yöntemi pes dedirtti. Zanlılar internette hazırladıkları sahte EFT ekranıyla arabalarını satmak isteyen vatandaşların paralarını tokatlıyor. Vatandaş bankaya gittiğinde paranın hesapa geçmediğini görünce soluğu poliste alıyor. Yöntemin son kurbanı 42 yaşındaki kadın doktor H.A. oldu.

İddiaya göre lüks otomobilini internet üzerinden satışa çıkaran H.A, talip olan kişiyle önce telefonda görüştü. Ardından pazarlık için sözde alıcılarla Bursa’da buluştu.

KAPORA BİLE VERDİ

Kadın doktorla arabayı almak isteyen kişi fiyatta anlaştı. Dolandırıcı, güven vermek için doktora hemen 5 bin lira kaparo verdi. Zanlı, “Devir sırasında vakit kaybetmeyelim” diyerek online havale yapmak üzere kurbanın kimlik ve hesap bilgilerini aldı. Doktor H.A. devir günü sözde alıcıyla tekrar buluştu. Dolandırıcı doktora dizüstü bilgisayarından
65 bin liranın hesabında olduğunu kanıtlayan sahte EFT ekranını gösterdi. Doktor da paranın hesabına geçtiğini gördükten sonra noterden otomobilin devrini gerçekleştirdi.

Dolandırıcıyla tokalaşıp  bankaya giden H.A. paranın hesabında olmadığını görünce dolandırıldığını anlayıp polise şikayetçi oldu. Ekipler şimdi eşgalini aldıkları dolandırıcının peşine düştü.

DİKKAT! Yöntem yaygınlaşıyor

Em­ni­yet yet­ki­li­le­ri ben­zer yön­tem­le bir mil­yon li­ra­dan faz­la vur­gun ger­çek­leş­ti­ği­ni açık­la­dı. Yet­ki­li­ler, “Do­lan­dı­rı­cı­lar, ara­sın­da hız­la ya­yı­lan yön­te­min kur­ba­nı ol­ma­mak için pa­ra­nın he­sa­bı­nı­za geç­ti­ği­ni ban­ka­nı­zı ara­ya­rak öğ­re­nin.  Bu tu­zak­ta, oto­mo­bi­lin dev­ri­ni res­mi ka­nal­lar ara­cı­lı­ğıy­la baş­ka­sı adı­na ger­çek­leş­tir­di­ği­niz için hiç­bir şey id­di­a ede­mi­yor­su­nuz” di­ye uyar­dı.

 
kadın
doktora
sahte
eft
tuzağı
Yorum (1)
port
haberin aslı doktor 65 e satamadığı arabaya drdan temiz diye 70 verince galeyana gelmiş.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir