Medimagazin logo

Kadın doktor, iki hasta yakını tarafından darp edildi

Siirt Devlet Hastanesi'nde görevli kadın doktor, iki hasta yakını tarafından darp edildi. Sabah hastaneye gelerek durumu öğrenen sağlık çalışanları, bir saatlik iş bırakma eylemi yaparak, olayı protesto etti.
Kadın doktor, iki hasta yakını tarafından darp edildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Edinilen bilgilere göre olay, Siirt Devlet Hastanesi'nde meydana geldi. İddialara göre, hastanenin acil servisinde görevli Dr. Kübra Şeker, acil bir hastaya baktığı sırada hastaneye A.Y. adlı bir kadın getirildi. Şeker, A.Y. adlı hastayı kadın doğum servisine yönlendirdi. Bunun üzerine sinirlenen yakınları H.Y. ve F.Y., hastalarına bakmadığı gerekçesiyle Şeker’i darp etti. Hastanenin güvenlik görevlilerinin devreye girmesiyle olay sona ererken, Şeker, söz konusu hasta yakınları hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.


Sabah hastaneye gelen ve olayı öğrenen sağlık çalışanları da söz konusu durumu, bir saatlik iş bırakma eylemi yaparak protesto etti.

“SALDIRILAR BİZİ ENDİŞELENDİRİYOR”
Öte yandan, Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Siirt Şubesi öncülüğünde toplanan sendika üyeleri, son dönemde sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet olaylarına protesto etmek amacıyla basın açıklaması yaptı. Hastane önünde yapılan açıklamada, sağlık çalışanları adına konuşan Sağlık-Sen Siirt Şube Başkanı Vesim Eviz, meslektaşlarına yönelik son dönemlerde artan saldırılar nedeniyle endişeli olduklarını kaydetti. Şırnak ve Diyarbakır’da sağlık çalışanlarının uğradığı saldırıları kınayan Eviz, "Siirt Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde görevli hekim hasta yakınlarının fiziki saldırısına maruz kalmıştır. Sağlık Bakanlığı'nın samimiyetle değerlendirme yapması gerekmektedir. Defalarca yapılan uyarılara rağmen yetkililerin herhangi bir önlem almadığını, hekim ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet ceza kanununda özel bir suç tipi olarak tanınmalı ve caydırıcı cezai yaptırıma bağlanmalıdır. Şırnak’ta yaşanan çatışmalarda nöbetten evine giderken yaşamını yitiren Eyüp Ergin’e, iki gün önce Diyarbakır Kulp-Lice yolunda yol kesme eyleminde hayatını kaybeden doktor Abdullah Biroğul’a Allah’tan rahmet diliyoruz. Mevcut şiddet olaylarının bir an önce son bulmasını diliyoruz" ifadelerini kullandı.

kadın
doktor
iki
hasta
yakını
tarafından
darp
edildi
Yorum (3)
m. murat
Yetkililerden gereken önlemlerin alınması istenmişmiş. Sağlıkta şiddet artık Sağlık Bakanlığını bile aşmış, toplumsal bir cinnet halini almıştır. Tedbiri söyleyeyim size; bir an önce arkanıza bakmadan mesleği bırakıp başka bir mesleğe yönelmek. Yaş gençken bir başka bölümden mezun olunabilir.
0
Cevapla
bigmücahid2002
Evet , şiddet bence de artık sağlık Bakanlığının müdahale edebileceği bir boyutu aşmıştır. Çözüm aslında basit. Hastane içinde bizzat çalışanlar şiddet ekibi kuracaklar. Bu ekip gönüllülerden oluşacak ve bir sağlık çalışanı şiddete maruz kalırsa misli ile Mukabele edecek. Bu ekibin fotoğrafları hastanenin değişik yerlerine asılacak; şiddete meyilli vatandaşlara bir nevi gözdağı cinsinden. Bu ekip yanında biber gazı , sopa , elektoşok ve her türlü cihazı bulundurarak gerekli tedbirleri alacak. Bak o zaman tek şiddet oluyor mu?
0
Cevapla
ersin
Bakmayın arkadaşım hasta falan bakmayın bırakın.Güvenliğimin sağlanmadığı bir ortamda çalışamam.Çünki sağlıklı karar veremem ve hastaya faydalı olmam bu şartlarda, mümkün değil.O gelecek laf söylecek bu gelecek laf söylecek ben bu şartlarda nasıl sağlılıklı kararlar vericem hasta için...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir