Medimagazin logo

Kadın doğum uzmanı: Ben de ilk kez görüyorum

Türkiye'de doğurganlık oranının en yüksek olduğu Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde bir anne, altız dünyaya getirdi.
Kadın doğum uzmanı: Ben de ilk kez görüyorum
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Harran'da çiftçilikle uğraşan Kaya ailesinin 4 yıl önce bir kız çocukları oldu. Kaya çifti sonraki yıllarda yeni bebeklerinin doğumunu beklemeye başladı.

Hamile olan Fatma Kaya, dün yakınları tarafından kaldırıldığı Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesinde sezaryenle altız dünyaya getirdi. Doğum sonrası biri hayatını kaybeden bebeklerden, ağırlıkları 700 ila 800 gram arasında değişen 3'ü kız 5 bebek, kuvözlere konularak tedavi altına alındı.

Henüz isimleri verilmeyen bebeklerin ve annenin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Doğumu gerçekleştiren Doktor Alev Esercan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bebeklerin sağlıklı şekilde dünyaya gelmesinin mutluluk verici olduğunu belirterek, "Mucize bebeklerimiz sabah erken saatte sezaryenle doğdu. Altı bebek doğdu, biri ölü. Bebeklerimiz yaklaşık 800 gram ve altız gebelikle uyumlu. Altız bebek normalde bu ağırlıkta olur. Çok nadir görülen bir şey, ben de ilk kez görüyorum" ifadelerini kullandı.

Hastanenin yeni doğan ünitesinde gözetim altında tutulan bebeklerin, tedavilerinin tamamlanmasının ardından anneleriyle bir araya geleceği bildirildi.

kadın
doğum
uzmanı:
ben
de
ilk
kez
görüyorum
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir