Medimagazin logo

İzmir'de doktor darp edildi!

İzmir'deki Karşıyaka Devlet Hastanesi'nde görevli Dahiliye Uzmanı Dr. Haldun Arslan, hasta yakınları tarafından darp edildi. Sağlık Sen İzmir Şubesi tarafından hastanede yapılan açıklama ile sağlık çalışanlarına karşı şiddet protesto edildi.
İzmir'de doktor darp edildi!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Karşıyaka Devlet Hastanesi'nde görevli Daliye Uzmanı Dr. Haldun Arslan, önceki gün akşam nöbeti sırasında akciğer ödemiyle acil servise gelen hastaya müdahale etti. Dokor durumu ağırlaşan ve yoğun bakıma kaldırılan hastayı iki saat boyunca müdahele etti. Ancak doktor tüm çabalarına rağmen hastayı kurtaramadı. Hasta yakınlarına bilgi veren Dr. Arslan, hasta yakınları tarafından darp edildi. Alınan bilgiye göre doktorun bir gözü morardı. Doktor rapor aldı.

Sağlık-Sen İzmir Şubesi'nin hastane önünde yapılan basın açıklamasını okuyan Yönetim Kurulu Üyesi Elif Imrak, "Doktor ve sağlık çalışanları darp ediliyor. Darp edenler elini kolunu sallayıp geziyor. Artık yeter. Doktor ve sağlık çalışanları hastalarını iyileştirmek için fedakarca çalışıyor. Hangi doktor hastası ölsün, durumu kötüleşsin ister. Hastaya iyileşince Allah'tan, kötüleşince doktordan mı?" dedi.

113 Sağlıkçı Şiddet Hattı neden çalışmıyor

Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan, sağlık çalışanlarının şiddet maruz kaldıkları takdirde arayabilecekleri '113 Sağlıkçı Şiddet Hattı'nın hala faaliyete geçirilmediğini belirten Imrak, "Vatandaşlar için Sağlık Bakanlığı tarafından faaliyete geçirilen ALO SABİM 184 hattı tıkır tıkır çalışıyor. 113 nolu hat nerede? Sağlık Bakanlığı yetkilileri nerede? Darp edilen doktorumuzun nasıl hala mutlu ve sevecen bir şekilde hastalarına bakmasını bekliyorsunuz? Hep özveri bizden. Sağlık Bakanlığı da elini taşın altına koymalı. Hantal bürokrasi çalıştırılıp sağlıkta şiddete son verilmeli. Artık yeter" diye konuştu. Açıklamaya Sağlık Sen Karşıyaka Başkanı Burhan Caymaz ve 100 yakın hastanede görevli sağlık çalışanı katıldı.
 

i̇zmir'de
doktor
darp
edildi!
Yorum (10)
Dr.musti
Bir doktor arkadaşımızı daha veya ekip arkadaşlarımızdan (yardımcı sağlık personelinden) birini daha mı kaybetmemiz gerek cezaların artırılması için.iki ayaklı hayvanlara hizmet vermekten artık sıkıldık.bunları veteriner arkadaşlarımıza bile göndermek istemem.Allah belalarını versin hepsinin.
0
Cevapla
mençine
15-20 sene önce de, tek tük de olsa, doktora saldırırlardı, saldıran 3 kişiyse hastanedeki 10 kişi dr'a arka çıkar karşı koyar, saldıranlar dayağı yer kaçarlardı. Şimdi yardım etmiyorlar mı acaba? Dr. dayak yerken bir sürü insan olanları seyrediyor mu? Arka çıkmasanız bile bari ayırıverseler.
0
Cevapla
opdr kliçko
geçmiş olsun....
0
Cevapla
SD
Bir şekilde sevk edip, kendini sıyırsaydı, dayak yemezdi. 100 defa diyorum, sıkıntılı hasta ve hasta yakını varsa hemen o hastadan kendini kurtarmaya bakacaksın kardeşim. Yalan mıı?
0
Cevapla
drharun
geçmiş olsun.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir