Medimagazin logo

İstanbul'un köklü hastaneleri tek tek boşaltılıyor: Baltalimanı taşınıyor

Kahramanmaraş depremi sonrası olası İstanbul depremi nedeniyle İstanbul'da hastaneler tek tek boşaltılıyor. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Kağıthane Devlet Hastanesi'nin ardından Cemil Taşçıoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin onkoloji binası da kapatıldı. Karar Gazetesi'nin hastane çalışanlarından edindiği bilgiye göre, Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi de taşınacak
Kaynak: KARAR - Eda Narin
İstanbul'un köklü hastaneleri tek tek boşaltılıyor: Baltalimanı taşınıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kahramanmaraş merkezli 10 ili yıkan iki deprem sonrası 1999'dan beri beklenen büyük İstanbul depremi henüz akıllara geldi. İstanbul'daki yıllara direnen ve köklü hastaneler de depremi yaşayacağı günü beklemeye mahkum edildi. 10 ilde 44 bini aşan can kayıpları sonrası sağlık kurumları gündemde yeni yer bulabildi. Dün alınan ani kararla birlikte İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi binasının büyük bir kısmının depreme dayanıklı olmaması nedeniyle kapatılmasına karar verildi.

Cerrahpaşa'nın ardından bugün ise Kağıthane Devlet Hastanesi'nin taşınacağı açıklandı. Hastanenin 10 Mart'ta taşınacağı bildirildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da "İstanbul Kağıthane Devlet Hastanemiz, Seyrantepe Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanemize taşınarak hizmete devam edecektir" dedi.

Cemil Taşçıoğlu Hastanesi onkoloji binası kapatıldı

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu'na (KESK) bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) harekete geçerek riskli hastaneler için İl Sağlık Müdürlüklerine yazı yazdı. SES'in girişimleri sonrası Cemil Taşçıoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin onkoloji binası kapatıldı.

Baltalimanı da taşınacak

karar.com'dan Eda Narin'in hastane çalışanlarından aldığı bilgiye göre, Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin de taşınacağı öğrenildi. Hastanenin mart ayında Sarıyer Çayırbaşı Hamidiye Etfal Hastanesi'ne taşınması bekleniyor.

Sarıyer'de bulunan İstinye Devlet Hastanesi'nin de taşınacağı iddiaları gündemde. Başhekimliğin toplantı yaptığı ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün ise konu hakkında çalışmalara başladığı iddia edildi.

 

baltalimani hastane
cerrahpasa
deprem
metin sabanci
baltalimani kemik hastaliklari egitim ve arastirma hastanesi
tahliye
Yorum (9)
Ekrem BİR
şehir hastanelerine bu kadar para harcanacağına önce cerrahpaşa , çapa gibi hastaneler yapılmalıydı. plansızlık
16
Cevapla
Gerçek
sıra ne zaman süreyyapaşaya gelecek merak ediyorum. depreme dayanıksız raporu var. umarım geç kalınmaz. ve hastane özünü, tarihini korunarak önlem alınır.
Cevapla
ARTIK UMUDUM KALMADI
@gerçek süreyyapaşa taşinmaz,çünkü arsasi değersi̇z
3
Cevapla
Dr
burası ve istinye hastanesi bir otele dönüşür.
8
Cevapla
Drhaso
@ekrem bi̇r bilip bilmeden konuşuyorsunuz ordan ayrılmayız diyen proflar şimdi oda ariyorlar avcilar kampüsü ne hastane yapalım teklifi kabul edilmedi toki dendi kabul edildi mi bilemiyorum. bilimle uğraşıyorum diyenler teklife degil teklif edene göre tavır aldılar. ilimle değil siyasetle uğraştılar
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir