Medimagazin logo

İstanbul'da boğazına sakız kaçan şoförü 'doğru heimlich manevrası' kurtardı

İstanbul Beşiktaş'ta seyir halindeyken boğazına sakız kaçan şoför fenalaşınca durumu farkeden trafik polisi heimlick manevrasıyla yardım etmeye çalıştı. Polis, başarılı olamayınca çevredeki biri daha aynı şeyi denedi. Sakız çıkmayınca en sonunda başka bir vatandaş doğru heimlick manevrasıyla şoförün hayatını kurtardı. O anlar güvenlik kamarasına yansıdı
Kaynak: DHA
İstanbul'da boğazına sakız kaçan şoförü 'doğru heimlich manevrası' kurtardı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Beşiktaş'ta 10 Ağustos Perşembe akşam saatlerinde turistleri taşıyan servis şoförü boğazına sakız kaçtığı için bir anda fenalaştı. Şoförün iyi olmadığını farkeden bir trafik polisi, aracı durdurarak yardıma koştu. Polis, şoförün boğazına sakız kaçtığını söylemesi üzerine, heimlich manevrası yapmaya çalıştı. Ancak şoförün boğazına kaçan sakız bir türlü çıkmadı. O sırada başka birisi gelerek o da heimlich manevrasıyla yardım etmeye çalıştı. Ancak o da başarılı olamadı. Şoförün bayılmak üzere olduğunu gören Sinan Kaya adlı bir vatandaş koşarak yardım etmeye geldi. Doğru heimlich manevrası yapan Kaya, şoförü ölümden kurtardı. 

Olay güvenlik kamerasında

O anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, şoförün boğazına sakız kaçtığı için fenalaştığı, ardından trafik polisinin aracı durdurarak şoföre yardım ettiği anlar yer alıyor. Şoförün boğazındaki sakızın çıkmaması üzerine olay yerine koşan Sinan Kaya'nın doğru heimlich manevrasıyla şoförü kurtardığı görülüyor. 

istanbul
besiktas
heimlich manevrasi
sofor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir