Medimagazin logo

İnsanın ulaşabileceği maksimum yaş tespit edildi

Bilim insanları, erkeklerin ve kadınların yaşayabileceği maksimum yaşı artık kesin olarak belirleyebiliyor
Kaynak: Sözcü
İnsanın ulaşabileceği maksimum yaş tespit edildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hollanda’da yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin ve kadınların makul bir şekilde ne kadar süre yaşayabilecekleri tespit edildi.

Indy100’ün bildirdiğine göre, Tilburg ve Rotterdam’daki Erasmus Üniversitesi’nden elde edilen kesin kanıtlar, insanlardaki yaş sınırlarına ilişkin çeşitli veriler ortaya koydu.

Hollanda’daki 75.000 ölü insandan alınan verilere göre, kadınların en fazla 115,7 yıl hayatta kaldığı, erkeklerin ise 114,1 yıl gibi daha az bir süre yaşadığı tespit edildi.

Profesör John Einmahl adlı bilim insanı, “Ortalama olarak insanlar daha uzun yaşıyor, ancak aramızdaki en yaşlılar son otuz yılda hiç yaşlanmadı. Burada kesinlikle bir tür duvar var. Elbette ortalama yaşam süresi arttı. Ancak maksimum tavan değişmedi.” dedi.

Bilim insanları artık 90’larda bir duraklama olduğu konusunda hemfikir; bu da 100’ü geçebilenlerin, ortalama yaşam süresi olarak kabul edilen sürenin çok ötesinde bir ilerleme kaydettikleri anlamına geliyor.

Resmi verilere göre, yaşayan en yaşlı kişi dünya rekorunun sahibi, 1875’te doğdu ve 1997 yılında 122 yaşında yaşama veda etti.

arastirma
yas
hollanda
yasam suresi
Yorum (2)
Esat
hüsamettin abi şahane bir insan, şahane bir dost, şahane bir doktordur. kendisi ile tanışma şerefine nail olduğum için çok mutluyum.
1
Cevapla
nevzat kulukçu
hz. nuh? hz. adem?
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir