Medimagazin logo

İngiliz hasta, Londra’dan Elazığ’a gelip mide küçültme ameliyatı oldu

İngiltere'nin başkenti Londra’da yaşayan, aşırı kilosu nedeniyle hem sosyal hem de iş hayatında zorlanan Ladislav Grega, internet üzerinden yaptığı araştırmada olumlu yorumları görünce, Elazığ’da geldiği hastanede mide küçültme ameliyatı oldu
Kaynak: DHA
İngiliz hasta, Londra’dan Elazığ’a gelip mide küçültme ameliyatı oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İngiltere’nin başkenti Londra’da bir restoranda garsonluk yapan Ladislav Grega, genç yaşında aldığı kilolar nedeniyle zor günler geçirmeye başladı. 164 kilo olan Grega, hem iş hem de sosyal hayatında zorlanınca, aşırı kilolarından kurtulmak için internetten araştırma yaptı. 

Grega, Elazığ’da yapılan mide küçültme ameliyatlarıyla ilgili yorumlar üzerine hastaneyle irtibata geçti. Op. Dr. Fatih Erol ile iletişime geçen Grega, yaklaşık 1 hafta önce kente geldi. Yapılan tetkiklerin ardından Grega, mide küçültme ameliyatı oldu. Başarılı geçen ameliyatın ardından Grega, 158 kiloya düştü.

 

Laparoskopik yöntemle mide küçültme ameliyatı gerçekleştirildi

Ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Fatih Erol, “Yurt dışından, şehir dışından veya ilimizden gelen hastalara başarılı bir şekilde obezite ameliyatlarını gerçekleştiriyoruz. Yine Ladislav, İngiltere’den geldi. 164 kilo ve 1,85 boylarında bir hastamızdı.

 Geçen hafta kliniğimize geldi. Ameliyat öncesi ayrıntılı olarak tüm tetkiklerini yaptık. Tüm kan değerlerine, hormon değerlerine baktık. İlgili branş doktorları tarafından değerlendirildi. Ameliyata engel bir durum olmayınca kendisine yaklaşık 3-4 gün önce laparoskopik yöntemle mide küçültme ameliyatını gerçekleştirdik.

 Ameliyattan sonra takiplerimizde herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Her şey yolunda gitti. Yarın kendisini havalimanına bırakacağız. Sabah uçağı var. Londra’ya uğurlayacağız” diye konuştu. 

Ladislav Grega da iş hayatında uzun süreli vardiyalarda çok fazla zorluk yaşadığını ifade ederek, “Ayrıca halk içinde de çok fazla zorlukla mücadele ettim. Burada çok yardımcı oldular. Gelip havaalanından aldılar. Her türlü testi yaptıktan sonra yatış işlemim yapıldı. Ondan sonra ameliyata girdim” diye konuştu. 

op dr fatih erol
londra
ingiliz
hasta
mide kucultme ameliyati
Yorum (1)
Devrimci Derviş
eskiden ameliyatlar için gidilen ülkelerden şimdi insanlar bize ameliyat için geliyorlar. sağlık turizmi için güzel bir örnek, olayı sadece ucuzluğa bağlayanlar olabilse de g10 dan birisi sadece ucuz diye sağlığını tehlikeye atmaz,.
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir