Medimagazin logo

İlk zirvede kürtaj sürprizi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in dün kürtajla ilgili yaptıkları toplantıda, kadının istemesi halinde 10 haftaya ve tecavüz sonucu gebelikte 20 haftaya uzayan kürtaj süresiyle oynamama eğilimi ağırlık kazandı.
Kaynak: Oya ARMUTÇU-Meltem ÖZGENÇ/HÜRRİYET
İlk zirvede kürtaj sürprizi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bilim Kurulu’nun raporunu değerlen-diren 3 bakan, önümüzdeki günlerde yine bir araya gelecek.

‘Yasak’ denmeyecek

Yeni kürtaj düzenlemesi, ilk Bakanlar Kurulu’na sunulacak. Toplantıda ağırlık kazanan görüşlere göre, “Kürtaj yasaktır” denilen bir yasal düzenleme yapılmayacak. Ancak kadınların sağlığı açısından sağlam güvenceler getirilecek ve kürtaj daha sıkı kurallara bağlanacak. Toplantılarda, hijyenik koşulları uygun olmayan muayenehane ve kliniklerde bazen pratisyen hekimlerin bile kürtaj yaptıkları ve kadınların sağlığının tehlikeye atıldığı iddiaları ve tıbbi zorunluluk da ele alındı.

Sezaryene yaptırım

Bilim Kurulu’nun hazırladığı raporda Başbakan Erdoğan’ın tepki gösterdiği sezaryen konusu da ele alındı. Buna göre gereksiz sezaryen yapan doktorlara para cezası verilecek. Gereksiz sezaryen yapıldığı tespit edilen hastanelere de kapatmaya  varan yaptırımlar getirilecek.

i̇lk
zirvede
kürtaj
sürprizi
Yorum (2)
can canan
Haftalar boyunca ortalığı toz dumana kat. kadınları sokağa dök. Onurları yarala, din adamlarından fetva al. Ondan sonrada eski düzene devam. Türkiye sizinle gurur duyuyor.
0
Cevapla
DR o a
eeee ne oldu şimdi hahtalardır ne konuşuldu hani halk arasına bir deyim var cambaza bak cambaza.......bu kadar fırtına ne amaçla idi.....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir