Medimagazin logo

İlaç operasyonunda şok ifadeler

Malatya'da toplam 19 kişinin tutuklanıp cezaevine gönderildiği ilaç operasyonunda, gözaltındaki şüphelilerin verdiği ifadeler ışığında gerçekler gün yüzüne çıkıyor.
İlaç operasyonunda şok ifadeler
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MALATYA-Soruşturma kapsamında tutuklanan eczacı kalfalarından şüpheli M.U.'nun soruşturma esnasında verdiği ifadelerde, yapıldığı iddia edilen usulsüzlüklerin nasıl ve ne şekilde yapıldığını detayları ile birlikte anlattığı ortaya çıktı.


Şüpheli M.U.'nun verdiği ifadesinde, SGK'da çalışan eski bir eczane işletmecisinin çalıştığı eczanenin sahibi İ.B.' ile anlaşmalı olarak, bu eczaneden gelen reçeteleri kontrol etmeyerek 45 bin TL'ye kadar olan reçetelerden yüzde 3, 45 bin TL üzeri olan reçetelerden ise yüzde 1 komisyon aldığını ve bu olaya bizzat şahit olduğunu iddia ettiği bildirildi.


Şüpheli M.U.'nun ifadesinde, sahte raporlar hazırlayarak ele geçirdikleri şahısların TC numaralarını kullanarak Malatya'da görev yapan bazı doktorların adına matbaada sahte doktor kaşesi yaptırtarak, sahte reçete hazırladıklarını itiraf ettiği ileri sürüldü.


İfadesinde ilaç mümessilleri M.D. ve M.S.'nin de usulsüzlüğün içinde olduğunu ve bu şüphelilerinde kendi firmalarına ait ilaçları satarak daha fazla prim almaları için kendisine el yazısı ile yazılmış 70'e yakın isim listesi verdiklerini belirten M.U. , listeye uygun olarak eczaneden ilaç girişi yapıldığını, kendisinin de daha sonra el yazısı ile yazılmış olan bu listeyi Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'ne ve Cumhuriyet Savcılığı'na teslim ettiğini söylediği iddia edildi.

i̇laç
operasyonunda
şok
ifadeler
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir