Medimagazin logo

İki dev hastane birleşti

Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi ile Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesi artık "İzmir Yenişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi" adı altında hizmet verecek
Kaynak: YENİ ASIR - ERKAN DOĞAN
İki dev hastane birleşti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

zmir'in en eski iki hastanesi artık tek elden yönetilecek. Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi ile Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesi, "İzmir Yenişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi" adı altında birleştirildi. Hastanelerin bağlı olduğu Kuzey Kamu Hastane Birlikleri Genel Sekreteri Prof.Dr. Osman Nuri Dilek, iki hastane arasında çok sayıda sevk olduğunu belirterek, "Bu birleşme hastaların yararına olacak" dedi.

20 sayfalık rapor
Sağlık Bakanlığı'nın bu kararı almasında Kuzey Kamu Hastane Birliği Genel Sekreterliği'nin hazırladığı 20 sayfalık rapor etkili oldu. Gaziler Caddesi'nin böldüğü iki hastane arasındaki hasta sevklerinin çok fazla olması, acil servislerinin yetersiz kalması gibi sorunların yer aldığı raporu inceleyen bakanlık, iki dev hastanenin tek çatı altında hizmetlerini sürdürmesine karar verdi.
Genel Sekreter Dilek, birleşme sayesinde hastaların daha kaliteli bir hizmet alacağını söyledi. Dilek, "İki hastane arasında binlerce hasta sevki gerçekleşiyordu. Hastanelerin acil servislerinde sorunlar yaşanıyordu. Artık iki hastane tek elden yönetilecek. Hasta Randevu Sistemi'nde henüz bir değişiklik yapılmadı. Hastalar eski hastanelerin ismini vererek randevu alacak" diye konuştu.

İki hastane arasında geçit
İki hastanenin bir geçitle bağlanmasını istediklerini kaydeden Kuzey Kamu Hastane Birlikleri Genel Sekreteri Prof.Dr. Osman Nuri Dilek, bu konuda Konak Belediyesi'nin görüşü doğrultusunda hareket edeceklerini belirtti.

i̇ki
dev
hastanesi
birleşti
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir