Medimagazin logo

İbrahim Tatlıses'in eski eşi Ayşegül Yıldız'dan 'doktorlar vergi çalıyor' suçlaması

Ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses’in eski eşi Ayşegül Yıldız bazı doktorları vergi kaçırmakla suçladı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e seslenen Yıldız "Çok bilinen tanıdığım doktorlar var sayın bakanım. Maliyeye bildiriyorum gerçi ama sizin de bilginiz olsun" dedi.
Kaynak: Oda TV
İbrahim Tatlıses'in eski eşi Ayşegül Yıldız'dan 'doktorlar vergi çalıyor' suçlaması
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İbrahim Tatlıses'in 2011 yılında nikah masasına oturduğu ve 2 yıl sonra boşandığı eşi Ayşegül Yıldız'dan iddialı açıklamalar geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in vergi paketi hazırlığıyla ilgili yaptığı açıklama haberindeki "Ortalama bir kuyumcunun beyan ettiği aylık vergi matrahı 16 bin 46 lira. Doktorlarımızın 27 bin 376 lira. Bunlar çok düşük rakamlar. Avukatlarımızın beyan ettiği yıllık ortalama matrah ise kişi başı 17 bin 805 lira. Bütün bu alanlarda yetki alacağız" sözlerini alıntılayan Ayşegül Yıldız, tanıdığı bazı doktorların vergi kaçırdığını iddia etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek'ten vergi açıklaması: Kuyumcu, doktor, avukat hasılatını izah edecek

Yıldız "Çok bilinen tanıdığım doktorlar var sayın bakanım. Yakınlarının ya da yabancı uyrukluların hesabına yatırıyor muayene ücretini..."

"Ben maliyeye bildiriyorum gerçi ama sizin de bilginiz olsun. Hırsız hırsızdır. Konumu, diploması fark etmez. Ahlaki kuralları olmayanın etik kuralları da olmaz..."

"Vatandaş olarak bildirin, kimse devletten çaldığı parayla öksüzün, yetimin hakkıyla keyif sürmesin" dedi.

Tatlıses'in eski eşi Ayşegül Yıldız'dan Bakan Mehmet Şimşek'e 'doktor' ihbarı - Resim: 7
ibrahim tatlises
aysegul yildiz
doktor
vergi
Yorum (18)
serkan
o hırsızlığı beraber yapıyorsunuz ama bunu da ihbar edin olur mu ? doktor size yansıtacak normalde o bedeli siz daha ucuz hizmet alın diye yapıyor
19
Cevapla
Hasan
hasta da 34 tl hastaneye dr parası ödüyormuş yıllardır biz de bunu anlatmaya çalışıyorduk.doktorlar neden yurt dışına göç etti sanıyorsunuz. bu fiyata kuaför,tamirci,işçi esnaf kim size hizmet eder
22
Cevapla
Maestro
doktor larla ne alıp veremediği varmış.diğer meslek grupları nın vergisini de takip ediyormuymuş..hayatımda bu kadar kıskanılan bir meslek görmedim.
26
Cevapla
DRÜ
kıskananlar çatlasın şarkısını gönderiyoruz size:)))
11
Cevapla
hasan ekim
doktor artık memur ya da özel hastane amelesi oldu.piyasada estetik takılanlar ise aynen artislerimiz gibi. ülkemizde para yontup çor ve çocuklarını amerikada besliyorlar. maliyeye yanlış hedef yönlendirilmesin.muayenehanesinde tek tük hasta bakarak mesleğini idame ettiren emeklileri hedef yapmayın
18
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir