Medimagazin logo

Hemşire hastanede müdürün boğazını kesti!

Bursa'da kapalı alanda sigara içtiği için tutanak tutulan erkek hemşire, tartıştığı hastane müdürünün falçata ile boğasını kesti.
Hemşire hastanede müdürün boğazını kesti!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay saat 10.30 sıralarında merkez Nilüfer ilçesindeki Dört Çelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, daha öncede kapalı alanda sigara içtiği için defalarca kez uyarı alan ve tutanak tutulan erkek hemşire M.Ç., Dört Çelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Cihat Yenigün'ün bulunduğu odaya gitti. Kısa süren sözlü tartışmanın sonunda M.Ç.(32) elindeki falçata ile Yenigün'e saldırdı. Gerçekleşen saldırı sonucu boğazından yaralanan Yenigün'e arkadaşları tarafından müdahale edildi. Anında yapılan müdahale ile boğazına dikiş atılan Yenigün'ün hayati tehlikesi bulunmuyor.

Olayla ilgili açıklama yapan Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Prof. Rüstem Aşkın, "Beklenmedik şok edici bir saldırıya uğramıştır. Allah'a şükür hayati tehlikesi yok. Ama çok ciddi bir risk atlatmış. Gerçekten çok üzgünüz. Sebebi ise kendi aralarında ufak tefek idari sorunlar. Erkek hemşire sigara içtiği için birkaç defa uyarı almış tutarakları yazılmış. Olayların kıvılcımını bu tutaraklar oluşturmuş. Gerçekten Allah korumuş. Böyle şeylerin bir daha yaşanmamasını temenni ederim" diye konuştu.Saldırgan ise hastanede bulunan güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınarak, polis ekiplerine teslim edildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

hemşire
hastanede
müdürün
boğazını
kesti!
Yorum (5)
md
Meslekten/memuriyetten men edilmesi şart, bu kadar kolay mı cana kastetmek...
0
Cevapla
Ayhan G.
dışarıdan bize yönelen şiddetin bir o kadarı da içeride mevcut aslında. yanıbaşımızda birlikte çalıştığımız o kadar psikolojik rahatsız var ki...
0
Cevapla
bigmücahid2002
Arkadaslar, görüldüğü gibi şiddet toplumsal bir problem. Biz de sağlık sektörüne yansımasını çekiyoruz. Eğer bu iş için sadece hükümeti suçlarsak neticeye ulasamayiz.
0
Cevapla
MURAT ŞAHİN
2 gün gözaltında tutulup savcılığa çıkıp aynı gün tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalacağı belli. Muhtemelen yaralanan kişi daha geç hastaneden çıkar.
0
Cevapla
Reşat Çiğiltepe
"Sebebi ise kendi aralarında ufak tefek idari sorunlar." adamın karotisi yırtılsa ne olacaktı? sözün bittiği yer!!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir