Medimagazin logo

Hekimlerin sorunlarına çözümler bu Çalıştay'da aranacak

Samsun Tabip Odasından yapılan açıklama...
Hekimlerin sorunlarına çözümler bu Çalıştay'da aranacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlıkta dönüşüm süreci hekimlerin yetişemediği bir hızda devam etmekte, ancak bu süreçte hekimlerle ilgili karmaşa ve belirsizlikler azalacağına artmaktadır. Aile hekimleriyle, Tıp fakültesi öğretim üyeleri ile, kamu hastanelerinde çalışan hekimlerle ilgili yapılan düzenlemeler, özel hastaneler ve burada hekimlerin istihdamı ile ilgili düzenlemeler hekimleri yıldırdıkça yıldırmış, belirsizliklere belirsizlik katmıştır. Hekimler Kanun hükmünde kararnamelerin, genelgelerin ve yönetmeliklerin altında kalmıştır. Hekimlerin büyük bir çoğunluğu mutsuz ve umutsuz hale gelmiştir. Bugün gelinen noktada hekimlerin bir çoğu değişen şartları da takip edemez olmuştur.

 

3 Aralık 2011 Cumartesi günü saat 930-1800 saatleri arasında OMÜ. Tıp Fakültesi Dekanlık pembe salonda gerçekleştirilecek olan, 2.Genişletilmiş Hekim Çalıştayı, sağlıkta dönüşüm süreci içinde, tam gün yasasının son durumu, kamu hastaneleri birliği kanunu, tıp fakültelerinde uygulanan performans, performansa dayalı döner sermayede ki akıl almaz hatalar ve çelişkiler ve hekimlerin özlük haklarıyla ilgili konularda hekimlerde farkına varmayı sağlamak, ilgili makamlara da hekimlerin bu farkına varılan konularda duyarlılığını ve rahatsızlığını anlatabilmek için planlanmıştır.

 

Çalıştaya 19 ilin tabip odası katılacak ve görüşlerini sunacaklar, ayrıca konularla ilgili yetkin konuşmacılarımız da sorunlar ve çözüm önerileriyle ilgili sunumlar yapacaklardır. Sonuç bildirgesi ilgili makamlara gönderilecektir.

 

Çalıştayımıza konuşmacı olarak;

Prof.Dr.Özkan Ünal (Van Tabip Odası Bşk.nı- 100.Yıl Ün.)

Prof.M.İhsan Karaman (Haydarpaşa Numune Hastanesi-İstanbul)

Prof.Dr.Selami Albayrak (İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fak.)

Prof.Dr. Serdar Öztürk  (Ankara Ün.Tıp Fakültesi)

Dr.İbrahim Ersoy (Medimagazin Genel Yayın Yönetmeni)

Yrd.Doç.Dr. Mithat Günaydın (OMÜ.Tıp Fak)

Dr.Tolga Sucu (Samsun Aile Hekimleri Derneği Başkanı)

Dr.Gökhan Arslan (OMÜ.Tıp Fak)

Katılacaktır.

 

Yrd.Doç.Dr. Mithat Günaydın
Samsun Tabip Odası Başkanı
hekimlerin
sorunlarına
çözümler
bu
çalıştay'da
aranacak
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir