Medimagazin logo
Haydar Dümen tabanca aldı!
Otomobili bozulunca eşiyle tamirci beklerken saldırıya uğrayan Haydar Dümen silah ruhsatı için başvurdu. Saldırı için sadece "namus meselesi" diyen Doktor Dümen "Silahı can güvenliği için alıyorum" dedi.
Haydar Dümen tabanca aldı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Otomobili bozulunca eşiyle tamirci beklerken saldırıya uğrayan Haydar Dümen silah ruhsatı için başvurdu. Saldırı için sadece "namus meselesi" diyen Doktor Dümen "Silahı can güvenliği için alıyorum" dedi.Eşiyle otoyolda saldırıya uğradı

Ünlü psikiyatrist Haydar Dümen, sözlü saldırıya maruz kalınca silah almaya karar verdi. Dümen "Can güvenliği için alıyorum" dedi.

Psikiyatrist Dr. Haydar Dümen 76 yaşında silah sahibi olmaya karar verdi. Can güvenliği gerekçesiyle silah almak için ruhsat başvurusunda bulunan Dr. Dümen, bu kararı almasındaki en büyük neden olarak, bundan bir ay önce, yanında eşi bulunduğu halde arızalanan otomobilini tamire uğraşırken başka bir otomobilden saldırıya uğramasını gösterdi. Eşi Gül Dümen ile az daha canlarından olacaklarını ve yaşadığı olayı 'bir namus meselesi' olarak adlandıran ünlü doktor, olayın detaylarını açıklamaktan ısrarla kaçındı. Dr. Dümen, kendisini silah almaya yönlendiren olayı ise şöyle anlattı:

MEDYATİK BİR İNSANIM
"Geçtiğimiz ay 14 yıllık eşimle Tekirdağ'ın Saray İlçesi'ne gidiyorduk. Binkılıç Mevkii'ne geldiğimizde otomobilimiz arıza yaptı. Burası çok ıssız bir yer. Tamir için servis çağırdık. Bu sırada gelen bir otomobilin içerisindeki kimliğini bilmediğimiz kişiler, yardım etme bahanesiyle durup, yanımıza geldiler. Birden sözlü ve fiili saldırıda bulundular. Ellerinden kurtulmayı başardık saldırganlarda kaçtı. Hemen avukatımla görüşüp adli süreci başlatmasını söyledim. Konu namus meselesi ancak detayları açıklamak istemiyorum. Az daha eşimle birlikte canımızdan oluyorduk." Hastalarına kesinlikle silah almayı önermediğinin altını çizen Dümen "Medyatik bir insanım. Çok sevenim var. Ama aynı zamanda zarar vermek isteyenlerde olabilir. Benim gibi göz önünde olan medyatik insanların böyle tehlikelere karşı güvenliklerini sağlamaları için silah taşımaları normal. Adam öldürmek için almıyorum can güvenliğim için bir tedbir olarak alıyorum"dedi.


Sabah
haydar
dümen
tabanca
aldı!
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300