Medimagazin logo

Hatalı sünnete 4500 TL ceza

Mizah dergilerinde yazı ve şiirleri yayınlanan, gerçek mesleği doktorluk olan A.Ö, çalıştığı Etiler’de özel bir poliklinikte yaptığı sünnet nedeniyle 7 yıl önce mahkemelik oldu.
Kaynak: VATAN
Hatalı sünnete 4500 TL ceza
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

R.K. ve F.K. çifti 2007 yılında hem savcılık hem de İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne verdikleri dilekçelerinde doktorun lazerle gerçekleştirdiği sünnet operasyonunda oğulları Y.K.K.’nın penisinin yanmasına sebep olduğunu iddia etti. Bunun üzerine Y.K.K.’nın anne ve babası, doktor A.Ö. ile hastane yetkililerinin hem cezalandırılmasını hem de 150 bin TL tazminat ödemeye mahkum edilmesini istedi. Adli Tıp Kurumu 3. İhtisas Dairesi, sünnetin hatalı olduğuna dair rapor hazırladı. Raporda minik Y.K.K.’nın gelecekteki cinsel yaşamı ve çocuk sahibi olup olamayacağıyla ilgili ise ancak ilerleyen yıllarda tespitte bulunulabileceği belirtildi. İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi, geçtiğimiz günlerde karar bağladığı davada sanık A.Ö’ye 225 gün karşılığı 4 bin 500 TL adli para cezası verdi, hükmün açıklanmasını erteledi.

hatalı
sünnete
4500
tl
ceza
Yorum (1)
operatör
beyler siz hala 8-10 tl döner sermaye bedeliyle sünnet yapmaya devam edin. ya da benim gibi yapmıyorum diye ayak diretin. zorla hiç kimse size sünnet yaptıramazzzzzzz. yaptıramıyor da
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir