Medimagazin logo

Hastanın yüzüne bakıp da reçete yazma dönemi bitti!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık kuruluşlarında yaptıkları düzenleme sonucunda her hekime bir çalışma ve muayene odası
Kaynak: Medimagazin - Fatma Ergüzeloğlu
Hastanın yüzüne bakıp da reçete yazma dönemi bitti!
Akdağ, sağlıkta gerçekleştirdikleri dönüşüm projesi çerçevesinde Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastaneleri SSK’lıların da hizmetine açtıklarını hatırlattı.
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık kuruluşlarında yaptıkları düzenleme sonucunda her hekime bir çalışma ve muayene odası oluşturduklarını belirterek, “Artık hastane veya sağlık ocağının kapısına giden vatandaşlarımız muayene edilebilecekleri süreyi iki misli fazla bulmaktadır. Dolayısıyla vatandaşımızın yüzüne bakarak reçete yazma dönemi sona ermektedir” dedi.
Mükemmel hizmet

Akdağ, sağlıkta gerçekleştirdikleri dönüşüm projesi çerçevesinde Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastaneleri SSK’lıların da hizmetine açtıklarını hatırlatarak, 33 milyon civarındaki SSK’lının yararlanmasına karşın hastanelerdeki kuyruk ve kalabalığın artmadığını vurguladı. Hâlâ bazı bekleme sürelerinin olduğuna işaret eden Akdağ, “Bunlar gün geçtikçe azalacaktır ve halkımıza çok daha mükemmel sağlık hizmeti sunma imkanımız olacaktır” dedi.

Her hekime bir oda

Hastanelerdeki kuyrukların artmamasında uygulamaya koydukları yeni projelerin etkili olduğunu kaydeden Akdağ, sağlık ocaklarında ve hastanelerde her hekime bir çalışma ve muayene odası oluşturduklarını vurguladı. Başlatılan uygulama sonucunda, sağlık ocaklarındaki çalışma ve muayene odası sayısı iki katına, yani 6 binden 12 bine, hastanelerde ise bu sayının 5 binden 10 bine çıktığını söyledi.

Şikayet hattı işliyor

Akdağ, “Bunun net anlamı şudur: Hastane kapısına veya sağlık ocağının kapısına, hekimin kapısına giden vatandaşlarımız şimdi muayene edilebilecekleri süreyi iki misli fazla bulmaktadırlar. Dolayısıyla, vatandaşımızın yüzüne bakarak reçete yazma dönemi de yavaş yavaş sona ermektedir” diye konuştu. Bakan Akdağ, Sağlık Bakanlığı’nca oluşturulan 184 nolu şikayet ve iletişim hattına bir yılda 120 bin başvuru olduğunu da bildirdi. Akdağ, şikayet, bilgi edinme amaçlı olan bu başvurulardan 112 bininin cevaplandığını dile getirdi.


Türkiye Gazetesi

hastanın
yüzüne
bakıp
da
reçete
yazma
dönemi
bitti!
Yorum (2)
DR ZAFER
sen doktora sekreter verme hemşire vermee yardımcı pesonel verme tek başına bırak ondan sonra doktordan hastayı muayene etmesini iste güldürmeyin insanı.önce doktoruna sağlık çalışanına değer ver saygınlık ver ondan sonra hizmet bekle.
2
Cevapla
ismail yetenek
Ne yani, şimdi,artık hastanın yüzünü bile görmeden mi reçete yazıcaz..
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir