Medimagazin logo

'Hastanelere kast etmek savaş suçudur'

AK Parti Siirt Milletvekili Yasin Aktay, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK tarafından bombalı araçla gerçekleştirilen saldırıya ilişkin, "Şemdinli'de yapılan saldırı aslında terör örgütünün tarihi içerisinde yüz karası, yani ahlaki açıdan tam dibe vurmuş bir eylem biçimidir" dedi.
'Hastanelere kast etmek savaş suçudur'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Seçim çalışmaları kapsamında Tillo ilçesinde ziyaretlerde bulunan Aktay, gazetecilere yaptığı açıklamada, terör örgütü PKK'nın Kürtlere sunabilecek hiçbir şeyin olmadığını söyledi.

Kendi hedefleri olan ve sadece kendi yararına çalışan örgütün, hedefleri uğruna her türlü değeri ayaklar altına alabildiğini dile getiren Aktay, örgütün, insanların geleceğini, huzurunu ve ölümünü yok saydığını, hiçbir hassasiyetinin olmadığını ifade etti.

- "Hastanelere kast etmek savaş suçudur"

Terör örgütünün savaşta bile gözetilebilecek değeri ayaklar altına alarak, çiğnediğini kaydeden Aktay, "Bir savaş suçudur aslında hastanelere kast etmek. Diğer taraftan yol yapımına karşı çıkıyor ve yol yapımında çalışan iş makinelerini yakıyor, işçileri öldürüyor, kaçırıyor. Buradaki Kürt halkının istediği, beklediği refahı, istihdamın artmasını, buradaki hayatın huzur bulmasını engellemeye çalışmış oluyorlar. Terör örgütü PKK bir Kürt düşmanıdır" dedi.

"Bir Kürtün bu bölgede isteyebileceği doktor, sağlık hizmeti, hastanedir ve devlet bunun en iyisini sunmuştur" diyen Aktay, şöyle konuştu:

"Biz bunu yapıyoruz ama onlar ise hastaneleri yıkmaya, bombalamaya başlıyorlar. Şemdinli'de yapılan saldırı aslında terör örgütünün tarihi içerisinde yüz karası, yani ahlaki açıdan tam dibe vurmuş bir eylem biçimidir. Bunlar da bir yüz karası olarak onların tarihlerine nakledilecektir."

Ankara'da patlayan bomda, saldırıyı yapanları, bombayı patlatanları lanetleyeceklerine "katil devlet" diyenlerin, Şemdinli'deki saldırıya sessiz kaldıklarını ifade eden Aktay, "Bunlara dönüp, şu ana kadar en ufak bir söz, bir eleştiri duymadık. Tam aksine sanki doğal bir hak gibi davranıyorlar. PKK örgütünün silah bırakmasını talep edemeyiz, isteyemeyiz gibi akla ziyan bir açıklamayla karşı karşıya olmamız hakikaten ibret verici bir durum olmuştur" şeklinde konuştu.

'hastanelere
kast
etmek
savaş
suçudur'
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir