Medimagazin logo

Hastanelerde şoke eden ücret!

Hastanelerden randevu almak için 'Alo 182' hattını arayan vatandaşlar her arama için hem 4 lira ödüyor, hem de randevu alamıyor.
Hastanelerde şoke eden ücret!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Şikayetvar’ın haberine göre: Hastanelerden randevu almak için “182 Hastane Randevu Merkezi”ni arayan vatandaşlardan her arama başına 4 lira ücret alınıyor ancak randevu sınırlı sayıda olduğu için sıra gelmiyor. En yakın randevu tarihi 2 hafta sonrasına veriliyor. Mağdur olan hastalar Sağlık Bakanlığı’ndan çözüm bekliyor.

Hastaneye giderek saatlerce sıra beklememek için randevu sistemini kullanmak isteyen ama randevu alamayan hastaların şikayetleri şöyle: “Telefonla randevudan 4 TL alan Sağlık Bakanlığı’ndan şikayetçiyim. İnternete konulan randevu adeti çok az ve en yakın 10-14 gün sonrasına randevu alabiliyoruz. Hastalık 2 hafta bekler mi hiç? Bakanlık ya 4 TL ödemeye mecbur ediyor ya da hastaneye gidip saatlerce eskiden olduğu gibi ayakta sıra beklemeye.” “Sağlık Bakanlığı'nın hastane randevu sistemi olan 182 Hastane Randevu Merkezi'nden 3 aydır kızıma randevu alamıyorum. Randevular her zaman dolu 15 günden sonrasına dahi randevu alınamıyor. Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı'nın 172 No’lu telefonu aradım, bana döneceklerini söylediler 2 aydır ne arayan var ne de soran. Biz bu hastanelere direk gittiğimizde de randevusuz almıyorlar ne yapmamız gerekiyor? Bu nasıl bir sistem bir türlü anlamadım.”
 

hastanelerde
şoke
eden
ücret!
Yorum (6)
ali veli
keşke acil içinde randevu sistemi gelse
0
Cevapla
DRSERDAR
süper yakında bunada zam gelmesi lazım
0
Cevapla
esedef
Şikayet eden hasta yakınına en yakın acil servise dilediği saatte başvurmasını öneririm.
0
Cevapla
Ahmet Yılmaz
Doktoru şikayet etseydi anında çözüm bulurlardı. Ama sistemi şikayet edince tık yok.
0
Cevapla
cengiz
Recep akdağ mhrs için erzuruma özel bir çağrı merkezi kurdurdu ve bu merkezde bir çok kişi çalışıyor.bunların maaşını nasıl ödeyecek.ayrıca firmanında karını düşünecek olursak bu ücret gayet normal.Eskiden siyasetçiler devletin parasını çalardı bunlar milletin cebinden direk alıyorlar :)
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir