Medimagazin logo

Hastaneler, tıbbi atıklar için bir araya geliyor

İstanbul ve çevresinde faaliyet gösteren kamu ve özel hastane yöneticileri, akademisyenler, araştırmacılar ve çevre danışmanlık firmaları, 264 sağlık kuruluşundan toplanan tıbbi atıkların yönetimi, şehir temizliği ve bertarafı için bir araya geliyor.
Hastaneler, tıbbi atıklar için bir araya geliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstanbul Çevre Yönetimi San. ve Tic. A.Ş.'nin (İSTAÇ) 19-20 Kasım 2013 tarihleri arasında İstanbul WOW Otel’de düzenleyeceği tıbbi atık yönetimi eğitimine kamu ve özel hastaneler temsilcileri ile iki gün sürecek kongre düzenleyecek. Tıbbi atıkların yönetimine yönelik yasal, teknik ve uygulamalı olarak katılımcılara anlatılacak olan kongre de tıbbi atık sterilizasyon ve yakma tesisleri de ziyaret edilecek.

İSTAÇ Genel Müdürü Osman Akgül, tıbbi atık alanında yapılan en büyük kongrelerden birisini gerçekleştirdiklerini söyledi. Teorik eğitimlerde tıbbi atıkların detaylı şekilde ele alınacağını ifade eden Akgül, “Atıkların hem sağlık kuruluşları bünyesinde hem de İstanbul genelinde ki yönetimi ve denetimi ele alınacak. Taşıma ve bertaraf çalışmaları ilgili ayrı dersler verilecek. İstanbul’daki hastanelerde ve görüntüleme merkezlerinden çıkan ve çok özel yöntemlerle ele alınması gereken radyoaktif atıklar ile toksin maddeler ve ilaçların yönetimi de ayrı bir ders olarak işlenecek.” dedi.

hastaneler
tıbbi
atıklar
için
bir
araya
geliyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir