Medimagazin logo

Hastanede görev yapan 30 doktor istifa etti

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde artan terör olayları ve sağlık çalışanlarının teröristlerce hedef alınması nedeniyle çok sayıda doktor ve sağlık personeli görevinden istifa etti.
Hastanede görev yapan 30 doktor istifa etti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bitlis Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erdal Dilekçi, AA muhabirine, olayların yaşandığı günden bu yana hastanede görev yapan 30 doktor ile 35 yardımcı sağlık personelinin istifa ettiğini söyledi.

Sağlık çalışanlarının istifasının büyük sıkıntıya neden olduğunu ifade eden Dilekçi, şöyle konuştu:   

"3-4 ay öncesinde her branşta halkımıza sağlık hizmeti veriyorduk. Her branşta 2 ve üzeri doktorumuz vardı. Mecburi hizmetini dolduran doktorlar tayin istedi. Fakat olayların yaşandığı son süreçte, 30 uzman ve pratisyen hekimimiz istifa etti. Yardımcı sağlık personeli konusunda da büyük bir kaybımız oldu. 35 yardımcı sağlık personeli, yani ebe, hemşire, laborant ve sağlık memuru hastanemizden ayrıldı. Tabi bakanlığımız bize özellikle ihtiyacın çok olduğu branşlarda hekim takviyesinde bulundu. Önceden 2-3 hekimle hizmet verdiğimiz bazı branşlarda, şimdi tek hekime düştük."

Bazı branşlarda doktorların izinli veya raporlu olduğu dönemlerde hizmetin aksadığını bildiren Dilekçi, tek hekimle hizmetin yürütülmesinin kolay olmadığını dile getirdi.

Dilekçi, "Branşlar bir hekime düştüğünde gerçekten sıkıntı oluyor. Çünkü gündüz poliklinikte 100 civarında hastaya bakan, gece acilde hasta karşılayan ve ertesi gün tekrar poliklinikte hasta bakmaya devam eden doktorlarımız var. Bu nedenle hizmet vermede sıkıntı yaşanıyor. Bu arada gelen ve giden doktorlar da var" dedi.

Üç hekimle hizmet verdikleri kulak-burun-boğaz branşında şu anda işlerin bir doktorla yürütüldüğünü vurgulayan Dilekçi, şöyle devam etti:

"Olaylardan önce hastanede 90 pratisyen ve uzman doktorumuz vardı. Şimdi bu sayı göreve yeni başlayanlarla 70 civarındadır. 3 ortopedi hekimimiz varken, bu sayı 2'ye düştü. Acil serviste 2 uzman hekimimiz vardı, bunlar istifa etti. Acil serviste önceden 11 pratisyen hekimimiz vardı, bu sayı 5'e düştü. Son atamalarla acilde 9 hekimle hizmet veriyoruz. Acilde uzman doktorumuz yok. Olayların yoğun yaşandığı dönemlerde de hasta sayısında düşüş yaşandı. Ancak o dönemlerde gelemeyen hastalardan dolayı şimdi hastanemizde ciddi bir yoğunluk yaşanıyor. Burada en büyük sıkıntımız bir anda eksilen doktor sayımızdır. Doktorlarımız haftada 2 gün ameliyata çıktığında, 3 gün poliklinik hizmeti veriyoruz. O branşta 2 gün hasta mağdur oluyor."

hastanede
görev
yapan
30
doktor
istifa
etti
Yorum (9)
tuğrul
Seçim de yakındı tühhhh! gitti oylar!
0
Cevapla
Gayya kuyusu
Yav ne tatava yapıyorsunuz? O insanlara o yarar. Bunlar eskiden doktoru öpüp başına koyardı, sonra baktılar ki bir bolluk oldu, doktorun biri gelip biri gidiyor şımardılar. Layıklarını bulmuşlar, teröre destek vermiyor deseniz de teröre destek veren bir kitle var orda...
1
Cevapla
ahmet yaman
fazla bile ... allah kimseyi can derdine düşürmesin.
0
Cevapla
kandıralı
bu olay belki medimagazinde haber olur. 16 ekim günü Kocaeli kandıra ilçesi devlet hastanesi. AKP Kandıra ilçe başkanı emekli imam beyefendi, nöbetçi hekim genç hanım doktora uluorta hakarette bulundu. 23 yaşında genç hekim. diğeri emekli imam. cammide cemaaate iyilik üzerine vaaz veren kişi. hekimin muayene sırasında odaya girmek ister. hekiim de çıkmasını ister. vay sen misin AKP İlçe başkanı gibi mümtaz kişiye söz söyleyen... sonuç: genç doktor hanım onurlu çıktı.istifayı bastı kandırayı terk etti. ne doğusu ne batısı; ne HDP'si ne AKP'si ne oldum delisi oluyor orta şarkın siyasetçisi...hepsi beylik meraklısı...bu üstelik imam...
2
Cevapla
Mustafa
Doktora ancak eksikliğinde kıymet verilen ülkemiz
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir