Medimagazin logo

Hastanede enfeksiyon alarmı: Yenidoğan Servisi kapatıldı

Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi "Yeni Doğan Servisi" enfeksiyon riskine karşı kapatıldı.
Hastanede enfeksiyon alarmı: Yenidoğan Servisi kapatıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde, geçtiğimiz hafta yeni doğan servisine alınan bir çocuk aniden öldü. Yapılan araştırmada çocuğun enfeksiyon kapması sonucu yaşamını yitirdiği tespit edildi. Bunun üzerine hastane yönetimi alarma geçti, hastane yeni doğan servis ünitesi kapatılarak, dezenfekte, temizlik ve tadilat işlemlerine başlandı.


Batman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Dr. Hakan Pamukçu’nun yaptığı yazılı açıklamada, Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde yatmakta olan bir prematüre bebeğin, 15 Mart 2015’te yaşamını yitirdiğini, bunun üzerine alınan kan kültüründe enfeksiyon ürediği tespit edildiğini ifade etti. Yenidoğan yoğun bakımda bulunan bütün hastalardan kan kültürünün alındığı ve şu ana kadar herhangi bir hastada üreme olmadığı belirtilen açıklamada, yenidoğan servisinde dezenfeksiyon işlemleri tamamlanıncaya kadar tedbiren yeni hasta alınmadığı değerlendirildi.

HASTALAR BAŞKA SERVİSLERE SEVK EDİLDİ
Açıklamasında, hastaların genel sağlığı açısından, yenidoğan uzmanı, enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzmanlarıyla birlikte yapılan değerlendirmeler sonucunda, yenidoğan servisinde dezenfeksiyon işlemleri tamamlanıncaya kadar tedbiren yeni hastaların alınmadığı ve serviste yatan hastaların bir kısmının hastanenin başka servislerine yatırıldığını belirten Pamukçu, şunları kaydetti:
“Hastanenin genelini kapsayan dezenfeksiyon çalışmalarına bekletilmeksizin başlanmıştır. Yenidoğan servisinin kapatılması durumu söz konusu değildir. İlgili sağlık tesisimiz, 14 pediatri, 1 yenidoğan uzmanı ile hizmetlerine devam etmektedir. İlgili sağlık tesisimiz hizmetlerine devam etmektedir. Dezenfeksiyon ve bakım işlemleri tamamlanan yenidoğan servisinde hasta kabulüne en geç 24 Mart 2015 Salı günü başlanacaktır.”

hastanede
enfeksiyon
alarmı:
yenidoğan
servisi
kapatıldı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir