Medimagazin logo

Hastane yönetimi ikna edemedi, doktorlar arkadaşlarına destek oldu

Şırnak Devlet Hastanesinde görevli doktorlar, bir meslektaşlarının hasta yakınları tarafından darp edildiğini ileri sürerek iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.
Hastane yönetimi ikna edemedi, doktorlar arkadaşlarına destek oldu
Pazartesi günü de Elçik’in darp edilmesinden sonra meslektaşları ve sivil toplum örgütleri Şırnak Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yapmıştı.
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Şırnak'ta geçtiğimiz hafta hasta yakınlarınca darp edildiği iddia edilen Kardiyoloji Uzmanı Dr. Deniz Elçik'e destek amacıyla hastanede görevli doktorlar, acil ve çocuk servisi dışında poliklinik hizmeti vermedi.

Hastane yönetiminin, eylem yapan doktorları ikna çabası da sonuçsuz kaldı. Darp olayını protesto eden doktorlar, hastane koridoruna "Bu hastanede hekime şiddet uygulandığı için bugün hasta bakılmayacaktır" yazılı pankart astı.

Doktorların eylemi nedeniyle günde yaklaşık 2 bin hastaya hizmet veren Şırnak Devlet Hastanesinin poliklinik önlerinde yoğunluk yaşandı.

 

 

hastane
yönetimi
ikna
edemedi
doktorlar
arkadaşlarına
destek
oldu
Yorum (5)
mehmet ersoy
tüm kalbimle destekliyorum.
0
Cevapla
Uzm
Hastane yönetimi ikna edemedi ne demek. Hastane yöneticileri: doktor olduğunuz unutmayın. Bu durumlar sizden de pek uzak değil.
0
Cevapla
asılın küreklere
bu kadar nahif, edilgen bir başlık zor bulunur. sn editör durumu çok güzel izah etmiş, sağolsun. "Hastane yönetimi ikna edemedi, doktorlar arkadaşlarına destek oldu" bu ne demek şimdi? anlamaya çalışalım.. "hastane yönetimi, (doktorları) ikna edebilseydi, doktorlar arkadaşlarına destek olmayacaktı." ama, "doktorlar arkadaşlarına destek olmaya kararlıydı ve yönetim onları ikna edemedi." şimdi, yönetim biz hekimlerden yana mı, değil mi?? adamlar demişlerdir; "yapmayın, etmeyin, bizim yöneticilik kariyerimiz var, size döner dağıtıyoruz burada.." vb.. kim bilir nelerle korkuttular ama olmadı. evet, anladık.. hastane yönetiminin bu yapılan eylemde hiçbir sorumluluğu yok. ama bunu başlıkta hemen ilk olarak vurgulanması ilginç olmuş.
0
Cevapla
Ömer
Bu hastanede çalışacak dr yok diye yazmanız gerekirdi.... Varsa tabii..kardiyoloğun sırtından pankart kolay...
0
Cevapla
ece gül
arkadaşları tebrik etmek lazım.en azından çalışmaya devam edip bi duruş sergilemişler.kendi değerini bilmeyene kimse değer vermez.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir