Medimagazin logo

Hastane müdürünün doktoru darp ettiği iddiasını Başhekim yalanladı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde özel bir hastanede görev yapan doktorun hastane müdürü tarafından darp edildiği iddiası hastane başhekimliği tarafından yalanladı.
Hastane müdürünün doktoru darp ettiği iddiasını Başhekim yalanladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Şırnak'ın Cizre ilçesinde özel bir hastanede görev yapan doktorun hastane müdürü tarafından darp edildiği iddiası hastane başhekimliği tarafından yalanladı.

Cizre'de özel bir hastanede görev yapan göz doktoru A.R.'nin hastane müdürü tarafından darp edildiği iddialarını hastane başhekimliği, düzenlediği basın açıklamasıyla yalanladı. Doktorun iddia ettiği darp olayının gerçek olmadığını belirten Hastane Başhekimi Dr. Saban Alpaydın, Dr. A.R.'ye yapılan fiziki bir saldırının olmadığını söyledi. Hastanelerinde tasvip etmedikleri bir olayın yaşandığını kaydeden Dr. Alpaydın, konuyla ilgili dün yapılan açıklamaların gerçekleri yansıtmadığını, hastaneyle ilgili gerçek olmayan iddiaların açıklandığını söyledi. Doktorlarla yapılan sözleşmelerde hastaneden ayrılmak isteyen doktorların bir ay önceden hastane yönetimine haber vermesi gerektiğini belirten Dr. Alpaydın, "Hastanemiz bünyesinde 6 ay önce çalışmaya başlayan göz doktoru A.R. iki önceki gün hastaneden ayrılmak istediğini belirtti. Hastaların ve hastanenin mağdur olmaması için bunu yapılması gerektiğini hukuki yollara başvuracağımızı karşılıklı söyledik. Daha önceden ödemesi yapılan o senedi ve hala Dr. A.R.'de kalan senedi iade edilmesini istedik. Bunun üzerine Dr. A.R. senedi vermeyeceğini ve elinizden geleni yapın demesi tartışmanın tatsız bir boyut kazanmasına neden oldu. Ayrıca iddia edildiği gibi aylarca çalışanların maaşlarının verilmediği de gerçek değildir. Ama ses tonlarının yükseldiği bir tartışma yaşanmıştır ancak darp olayı asla yaşanmamıştır" dedi.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde özel bir hastanede çalışan göz doktoru A.R. ile hastane müdürü F.Z. arasında doktorların maşlarını almadıkları gerekçesiyle çıkan tartışmada A.R.'nin darp edildiği iddia edilmişti.

 

hastane
müdürünün
doktoru
darp
ettiği
iddiasını
başhekim
yalanladı
Yorum (7)
Frankie Bellevan
hastane başhekiminin yaptığı açıklamaya güvenmiyorum. göz hastalıkları uzmanı meslektaşımıza eminim psikolojik baskı yapmaya çalışmışlardır. o da kabul etmeyince direnince işi bu noktaya getirmişlerdir. bozacının şahidi şıracı meselesi. birisi hastanenin başhekimi diğeri hastanenin müdürü. kendilerini hancı meslektaşımızı yolcu olarak görmüşlerdir. hastanede 6 aydır çalışan uzman arkadaşımızın hakkını mı savunacaklardı. asıl kumpas budur.
0
Cevapla
FTR
Bakalım artık çalıştırmak için doktor bulabilecekmisiniz, zaten zor bir bölgedesiniz, hekimlere değer vereceğinize, vaadettiğiniz ücretleri düzgün bir şekilde ödeyeceğinize bu şekilde davranıyorsunuz.
0
Cevapla
Anestezist
O bolgede ozel sektorunde calismis bir uzman olarak sunu soyleyebilirim; bu ve buna benzer olaylar malesef oralarda sıkca yasanmakta. En buyuk sorun ise hastane sahiplerinin yerine uzman doktor bulmakta zorlandiklarindan dolayi istifalarda hep sorun cikarmalari. Bashekim arkasin soyledikleri yasadiklarimi dusununce malasef banada pek inandirici gelmedi
0
Cevapla
A.K.
Adam memnun ise ne diye durup dururken tatsızlık çıkarsın?Vardır bi sebebi.
0
Cevapla
gercekleri anlatan
istanbulda para kesilmesine alışılmıştı ama sırnagın cizresi bile kendini uyanıık zannedip doktorun parasına el koymaya çalışmış. yapılacak olan belli. böyle yerlerde 3 ay pesin alıp diger maaslarıda 3 ay önce pesin odeyecekler. yoksa kim calisır sırnagın bilmem neresinde.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir