Medimagazin logo

Hastane bebek ölümünün sebebini açıkladı

Hakkari Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Vakkas Özmercan, Hakkari Devlet Hastanesi'nde gerçekleşen doğum esnasında "bebeğin kafasının koptuğu" iddialarına ilişkin, "Doğum gerçekleştiği esnada, bebeğin doğum kanalına sıkışması sonucu maalesef ölü doğum gerçekleşmiş" dedi.
Hastane bebek ölümünün sebebini açıkladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

HAKKARİ-Özmercan, yaptığı yazılı açıklamada, Hakkari Devlet Hastanesi'ne 5 Şubat'ta doğum sancısı içinde gelen Ayşe Erdin'in, tetkikleri yapıldıktan sonra doğumhaneye alındığını anımsattı.

"Doğum gerçekleştiği esnada bebeğin doğum kanalına sıkışması sonucu maalesef ölü doğum gerçekleşmiş" diyen Özmercan, şunları kaydetti:

"Bu üzücü olay sonrası konu ile ilgili idari ve adli makamlarca gerekli inceleme başlatılmıştır. Soruşturma sonrası mağduriyetin yaşanmaması için ciddiyetle konunun takipçisi olunacaktır. Anne Ayşe Erdin halen hastanemizde tedavi görmekte olup sağlığı gayet iyi durumdadır. Olaydan duyulan derin üzüntüyle anne ve baba ve yakınlarına Allah'tan sabrı cemil ve başsağlığı dilerim."
 

hastane
bebek
ölümünün
sebebini
açıkladı
Yorum (1)
meraklı hekim
Ne yani dekapitasyon var mı yok mu? Sağlık politikaları nedeniyle sezeryanın engellenmeye çalışılması sonucudur bu olay. Normal doğuma uygun olmayan bir vakada sezeryan yapılması gerekirdi. Bu olayda asıl sağlık bakanlığı suçludur. Eski sağlık bakanının sol omzundakilere duyrulur.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir