Medimagazin logo

Hakkari Devlet Hastanesi'ne teknoloji takviyesi

Hakkari Devlet Hastanesi'ne gelen son teknoloji tıbbi cihazlar sayesinde vatandaşların artık il dışından kurtulacağı belirtildi
Hakkari Devlet Hastanesi'ne teknoloji takviyesi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
HAKKARİ (İHA) - Hakkari Devlet Hastanesi'ne gelen son teknoloji tıbbi cihazlar sayesinde vatandaşların artık il dışından kurtulacağı belirtildi.

Devlet Hastanesi Kardiyoloji servisine alınan 200 bin TL değerindeki ekokardiografi, efor testi ve EKG holter cihazları, İl Sağlık Müdürü Dr. Turhan Sulhan, Hastane Başhekimi Uz. Dr. Ali Güneş, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Osman Ufacık tarafından basına tanıtıldı. Bir süreden beridir il dışında tedavi gören Hikmet Şimşek isimli bir hasta ise ekokardiografi cihazından geçirilerek muayenesi yapıldı. Yeni gelen cihazlar sayesinde il dışında kurtulmanın sevincini yaşayan Söz konusu cihaz olmadığı için il dışına gitmek zorunda kaldıklarını belirten, Şimşek, yeni cihaz sayesinden bu sıkıntıdan kurtulduklarını belirterek yetkililere teşekkür etti.

İl Sağlık Müdürü Dr. Turhan Sulhan ve Kardiyoloji Uzmanı Dr. Osman Ufacık cihazların özellikleri ve kullanma alanlarını anlatırken Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ali Güneş, artık hastaları Van gibi çevre illeri sevk edilmesine gerek kaymayacağını söyledi. Dr Güneş "Hastalarımıza 15 gün ile 1 ay arası randevu verilmekte idi. Bu durum hastalarımızda hem maddi hem de sağlık açısından ciddi sıkıntılara neden oluyordu. Bu gelen yeni cihazlar sayesinde hem hastalarımızın tanısını erken döneminde konulmakta hem de il dışı sevklerini yüzde 90 oranında azaltmış bulunmaktayız. Ayrıca vatandaşlarımızdan ricamız gereksiz sevkleri istememelerini istirham ediyoruz. Çünkü hastanemizde her türlü cihazımız artık mevcuttur" dedi.
hakkari
devlet
hastanesi'ne
teknoloji
takviyesi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir