Medimagazin logo

Güzellik salonları denetlendi

Kayseri Kocasinan Belediyesi, güzellik salonlarını denetledi. Dentlemede Belediye Başkanı Bekir Yıldız da hazır bulundu.
Güzellik salonları denetlendi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Başkan Bekir Yıldız, belediyelerin fen işleri ve imar ağırlıklı görevleri yanında vatandaşın sağlığını ve cebini de koruyacak nitelikte hizmetlerinin olduğunu kaydetti. Hanımların estetik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan güzellik salonu olarak nitelendirilen işletmeleri Sağlık Müdürlüğü’nün tıbbi atık ve piyasa gözetimi biriminden de destek alarak denetlediklerini belirten Yıldız, "Sağlık ihmale gelmez, vatandaşlarımızın sağlığı da en az kendi sağlığımız kadar önemlidir." dedi.
İnsana doğrudan sunulan hizmetlerin zarar verme ihtimallerini ortadan kaldırabilmek için denetimleri sıkı tuttuklarını vurgulayan Başkan Bekir Yıldız, "Zabıta, Temizlik ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz bu amaçla sürekli çalışıyor. Estetik ihtiyaçları karşılamak amacıyla kurulan güzellik salonlarının fiziki alt yapısı, işlemleri, bulunması gereken asgari ekip ve ekipmanları, çalışan personelin yeterliliğiyle bulaşıcı hastalık yönünden gerekli kontrollerinin yapılıp yapılmadığını denetledik. Doktor yetkisinde olan mezoterapi, akupunktur, lipo elektro gibi her türlü işlemlerin de uygulanıp uygulanmadığını kontrol ettik." diye konuştu.

güzellik
salonları
denetlendi
Yorum (3)
ŞİFAİ DEMİREL
TAM BİR KOMEDİ. ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ DOKTOR YETKİSİNDE OLAN MEZOTERAPİ ,LİPO ELEKTRO YU DENETLEMİŞ DENETLEMİŞTE BU İŞTEN NE ANLAMIŞ ÇOK MERAK ETTİM. GÜZELLİK MERKEZLERİNDE KULLANILMASI YASAK OLAN IPL DIŞINDAKİ LAZERLERİDE DENETLEMİŞ Mİ ? YURDUMUN ZABITASI.GERÇEKTENDE HALK SAĞLIĞINA ÇOK ÖNEM VERİYORUZ ZABITAMIZ GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR HANIMLAR SİZ RAHAT OLUN. GÜZELLİK MERKEZLERİ SİZ DE RAHAT OLUN BU BAŞI BOŞLUKTA DAHA ÇOK PARA GÖTÜRÜRSÜNÜZ
0
Cevapla
algım güzel
Denetlemeye gelmeden önce iyi haber verselerdi ki yasak olan cihazları saklamaya zamanları olsun . Hatay bölgesinde denetlemeden 2-3 gün önceden haber veriyorlarda denetliyorlar ilgililere duyurulur.doktora yasak olan uygulamalar doktor dışı yerlerde bilbortlara reklam verilerek açıkça yapılıyor. kimse görmüyor.
0
Cevapla
Frankie Bellevan
"Sağlık ihmale gelmez"miş,yok ya ciddimisiniz?.Ekibinizden belli.Yalnız su tesisatçısını unutmuşsunuz adam size gönül koyar.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir