Medimagazin logo

Güvenli kürtaj hakkımız

TEPECİK Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi’nin bahçesinde toplanan bir grup kadın sağlık çalışanı, kamu sağlık kurumlarında isteğe bağlı kürtajın engellendiğini dile getirip eylem yaptı.
Kaynak: HÜRRİYET
Güvenli kürtaj hakkımız
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İzmir’de isteğe bağlı kürtajın yapıldığı tek merkezin Ege Doğumevi’nin Konak’taki ek binasında bulunduğunu, 20 Şubat’tan bu yana, başvuranlara hizmet verilmediğini savunan topluluk adına konuşan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası İzmir Şubesi Yöneticisi Rukiye Çakır, şöyle dedi: “Sağlıkta dönüşüm programı hekim-hasta ilişkisini para-puan ilişkisine çevirmiştir. Kadınlara daha fazla doğurmayı telkin eden, kürtajı bir cinayet olarak tanımlayan hükümet politikası, sağlık kurumlarında isteğe bağlı kürtajı engellemektedir. Kürtajın engellenmesinin bir an önce son bulmasını, kürtaj yapılacak kamu kurumlarının kadınların kolayca ulaşabilecekleri yerlerde olmasını istiyoruz” dedi. Ellerinde kürtajın yasal hak olduğu yazılı pankartlar taşıyan grup, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

güvenli
kürtaj
hakkımız
Yorum (1)
Dr
Kuretaj bir korunma yontemi degildir. Devlet nicin kuretaji karsilasin. Yaptirmak isteyen ozellerde parasi ile yaptirmali bence...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir