Medimagazin logo

Gözündeki şişliğin tedavisi için idrar içen fitness uzmanını bilim insanları uyardı... 'Faydası yok'

Fitness Uzmanı Faith Canter, her gün iki bardak idrar içiyor. Sivrisinek ısırığı yüzünden gözü şişip, tamamen kapanınca en son çare olarak idrar içmeyi denemişti.
Kaynak: Habertürk
Gözündeki şişliğin tedavisi için idrar içen fitness uzmanını bilim insanları uyardı... 'Faydası yok'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İngiliz gazete Daily Mail'de yer alan habere göre; haziran ayında Portekiz'e taşındıktan kısa bir süre sonra sivrisinek tarafından ısırılan Canter'in bir gözü şişti ve kapandı.

Şişliği azaltmak için steroid kremlerden antihistaminik ilaçlara kadar her şeyi deneyen talihsiz kadın, başta idrar terapisinin çılgınca bir fikir olduğunu düşünse de gözü bir türlü iyileşmeyince, denemeye karar verdi.

Yarım bardak idrar içtikten sonra gözündeki şişliğin dört saat sonra tamamen geçtiğini söyleyen Canter, o günden sonra her gün idrar içtiğini söyledi. 

Bilim insanları ise idrarın herhangi bir faydası olduğunu gösteren hiçbir kanıt olmadığını söyledi.

faith canter
idrar
bilim insanlari
Yorum (1)
burak er
Bilim insanlarının bazılarının hiç bir faydası yok demesi, hiç bir faydası olmadığı anlamına gelmez. Ürinoterapi ile ilgili arama yaparsanız türkçe pek bir kaynak bulamasanız da özellikle fransızca ve ingilizce pek çok kaynak karşınıza çıkar. Bunların bazıları hakemli dergilerde yayınlanmış makalelerdir. Üzgünüm dostlarım dünya yuvarlak ve dönmektedir siz kabul etseniz de böyledir, kabul etmeseniz de.
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir